قوانین و مقررات

۱- هنگام مراجعه مشتری به ایسوس توتال جهت تحویل کالا جهت تعمیرات و خدمات پس از فروش ، مشتری متعهد میشود ایرادات کالای( موبایل، تبلت، لپ تاپ، رایانه خانگی، سیستم گیمینگ ، کارت گرافیک، پرینتر) خود را به صورت کامل به متخصص مربوطه شرح دهد و در فرم خدمات درج کند ، بدیهی است ایسوس توتال فقط اشکالات مکتوب شده در برگه خدمات پس از فروش را بررسی و تعمیرات لازم برای رفع عیب انجام خواهد داد.

۲- مشتری می بایست کالای تحویل داده شده را در مرحله اول در حضور کارشناسان ایسوس توتال روشن نموده و ایرادات را به صورت کامل به کارشناسان نشان دهد بدیهی است ایسوس توتال ایرادات اظهار شده از طرف مشتری را درصورتی که در برگه رسید تعمیرات موجود نباشد به عهده نخواهد گرفت و هیچ مسئولیتی درباره رفع عیب نخواهد داشت.

۳- خریدار موظف و متعهد میباشد سفارش خود را در هنگام دریافت از نماینده سایت، پیک و یا شرکت حمل و نقل با مندرجات فاکتور و مشخصات کالاها مطابقت داده و در صورت وجود هر گونه مغایرت در سفارش، مخدوش بودن برچسب درب جعبه‌ی کالا و آکبند نبودن، کسری لوازم جانبی و همراه، کسری ضمانت نامه، و یا ایراد فیزیکی و ظاهری ( از قبیل شکستگی، له شدگی و … ) از دریافت سفارش خودداری نماید. بدیهی است دریافت کالا یا استفاده از آن به هر نحو به منزله تایید صحت و کامل بودن سفارش و تایید سلامت ظاهری کالا میباشد و پس از آن هیچ گونه اشکال و ایراد ظاهری و یا کسری کالا و لوازم مورد قبول نمیباشد.

۴- هزینه ارسال کالا از ایسوس توتال به شرکت حمل و نقل در تهران در این فاکتور درج شده که مبلغ تقریبی و میانگین میباشد و هزینه بین شهری در مقصد اخذ میگردد. هزینه پیک تهران بر عهده خریدار بوده و در محل اخذ میگردد.

۵- ایسوس توتال تمام تلاش خود را انجام میدهد تا سفارشات پرداخت و تایید شده در سایت در همان روز و یا در اولین روز کاری پس از آن ارسال شود ولی در مواردی ( سیل، زلزله، آشوب و … ) ممکن است ارسال سفارش با تاخیر انجام گردد. در شرایط خاص بازار و یا موجودی انبار ممکن است سفارش شما موجود نباشد، در این صورت ایسوس توتال میتواند سفارش را ابطال و جهت کالای جایگزین و یا عودت وجه با خریدار هماهنگ نماید.

  • در صورتیکه اطلاعات کاربری مشتری و یا خریدار از جمله آدرس ، کد ملی و شماره تماس‌ها ناقص باشد سفارش ارسال نمیگردد.

۶- قیمت های مندرج در این سفارش قیمت روز ایسوس توتال  و مورد تایید خریدار بوده و نوسانات قیمت هیچ تاثیری در این سفارش نخواهد داشت.

۷- ایسوس توتال هیچ گونه مسئولیتی در مورد سفارشات تایید نشده یا پرداخت نشده ندارد و این گونه سفارشات به صورت یکطرفه توسط سیستم حذف میگردند. همچنین ایسوس توتال مسئول تحویل کالا با لوازم همراه کارخانه سازنده میباشد و در صورتیکه درایور راه انداز به همراه دستگاه وجود نداشت، تهیه و یا دانلود آن بر عهده خریدار میباشد.

۸- گارانتی و خدمات پس از فروش کالاها بر عهده شرکت گارانتی کننده میباشد و ایسوس توتال  فقط فروشنده کالا میباشد. همچنین کالاهای بدون گارانتی و یا با گارانتی بین الملل شامل هیچ گونه گارانتی و خدمات پس از فروش در ایران نمیباشند.

  • با توجه به اینکه کارتهای گارانتی در شرکتهای تولید کننده یا گارانتی کننده صادر میگردد و پس از مدتی در بازار عرضه میگردند معمولا تاریخ شروع آن با تاریخ فروش کالا متفاوت میباشد و از این بابت هیچ گونه مسولیتی بر عهده فروشنده نمیباشد. در این شرایط مبنای محاسبه گارانتی تاریخ مندرج بر روی کارت گارانتی میباشد نه تاریخ ثبت سفارش و خرید کالا. در صورتیکه این اختلاف تاریخ مورد تایید خریدار نباشد میبایستی قبل از استفاده از دستگاه بلافاصله کالا را عودت دهد در غیر این صورت باز کردن درب دستگاه یا استفاده از آن به هر نحو به منزله قبول وضعیت کارت گارانتی صادر شده میباشد.

۹- کلیه کالاهای خریداری شده از ایسوس توتال دارای هفت روز مهلت تست از تاریخ فاکتور میباشند مشروط به اینکه تا قبل از اتمام ۷ روز کالا به ایسوس توتال تحویل داده شود و همچنین اشکال اظهار شده در اثر استفاده نادرست خریدار نبوده و مورد تایید شرکت توزیع کننده و یا گارانتی کننده باشد. در این صورت کالا در اولین فرصت و با توجه به شرایط شرکت گارانتی کننده برای شما رفع اشکال و یا تعویض می شود و یا وجه آن به شما پرداخت میگردد و پس از آن هر گونه خدمات بر عهده شرکت گارانتی کننده میباشد. با توجه به لزوم تحویل ظاهری کالا توسط خریدار، بدیهی است پس از تحویل هیچ گونه اشکال فیزیکی و ظاهری ( از قبیل شکستگی، له شدگی و … ) و اشکال نرم افزاری شامل مهلت تست نمیباشد. برای استفاده از سرویس هفت روز مهلت تست، دقت فرمایید که کالا برای ارسال به ‏خوبی بسته بندی شود، لوازم جانبی و متعلقات به صورت کامل به همراه آن ارسال شود. در صورتی که کالای برگشتی در شرایط اولیه خود نباشد ( به عنوان مثال بسته بندی نشده باشد و یا بسته بندی آن از حالت اولیه خارج شده باشد و یا برچسب های ارسال مستقیما روی جعبه اصلی کالا نصب شده باشد )، امکان سرویس دهی تعویض وجود ندارد.

  • با توجه به تعدد کالاهای ارائه شده در ایسوس توتال ، کالاهای گروه قطعات داخلی کامپیوتر مانند مادربرد، کارت گرافیک، پردازنده، هارد و نظایر آن و همچنین کالاهای مصرفی مانند کارتریج و جوهر چاپگر، اسکن و … دارای گارانتی سلامت فیزیکی و اصالت کالا هستند اما در رده ی کالاهای هفت روز مهلت تست قرار نمی گیرند.

۱۰- ایسوس توتال تلاش کرده است اطلاعات، مشخصات و تصاویر کالاها بسیار دقیق و مطابق اطلاعات شرکت سازنده باشد، ولی وجود اشکال و مغایرت محتمل میباشد. همچنین با توجه به تولید سری، ورژن و رنگ‌بندی‌های مختلف از یک نوع کالا توسط شرکت سازنده ممکن است در مواردی تصویر یا مشخصات نمایش داده شده برای یک کالا اختلاف داشته باشد. با توجه به اینکه تمامی اطلاعات، تصاویر و مشخصات کالاها به همراه قیمت‌های آنها در سایت توسط نیروی انسانی ثبت میگردند لذا احتمال اشکال وجود دارد. در صورت وجود هرگونه اشکال در درج قیمت و ارزش کالاهای موجود در سایت ایسوس توتال ، حق بی اثر نمودن سفارش و یا خرید انجام شده برای ایسوس توتال محفوظ بوده و در صورت وجود مغایرت در مشخصات کالاها مرجع مورد استناد سایت اصلی تولید کننده کالا میباشد. لذا خریدار قبل از استفاده از کالا باید تمامی موارد مذکور را مورد بررسی قرار دهد و در صورت مغایرت قبل از استفاده کالا را جهت تعویض عودت نماید. بدیهی است استفاده از کالا به هر نحو به منزله تایید سفارش توسط خریدار میباشد.

۱۱- تمامی شرایط و قوانین مندرج، در شرایط عادی قابل اجرا است و در صورت بروز هرگونه از موارد قوه قهریه، ایسوس توتال هیچ گونه مسئولیتی ندارد.