نمایندگی ایسوس

راه‌های تشخیص اصل بودن لپ تاپ ایسوس

تشخیص اصل بودن لپ تاپ
زمان مطالعه مطلب 5 دقیقه

اگر قصد خرید لپ تاپ دارید، بهتر است این مقاله را بخوانید تا با شیوه تشخیص اصل بودن لپ تاپ ایسوس آشنا شوید. در میان تنوع بسیار زیاد بازار لوازم الکترونیکی و افزایش قطعه و تجهیزات تقلبی در بازار، تشخیص اصل بودن لپ تاپ ایسوس اهمیت بسیار زیادی دارد. شما باید با روش های تشخیص اصل بودن لپ تاپ ایسوس آشنایی داشته باشید تا بتوانید یک لپ تاپ اصل را خریداری کنید و بهترین بهره را از آن ببرید. در ادامه روش‌ها و مراحل شناسایی لپ تاپ اصل ایسوس را به شما آموزش می‌دهیم. پیشنهاد ما به شما این است که برای اطمینان بیشتر، خرید لپ تاپ را در مراکز معتبری مانند نمایندگی ایسوس انجام دهید.

مراحل تشخیص اصل بودن لپ تاپ ایسوس

در ادامه‌ی مطلب به بررسی تشخیص اصل بودن لپ تاپ می‌پردازیم.

تشخیص اصل بودن لپ تاپ
تشخیص اصل بودن لپ تاپ

بررسی بایوس

اولین کاری که باید برای اطمینان از اصل بودن لپ تاپ انجام دهید، بررسی بایوس سیستم است. برای دسترسی به بایوس و اطلاعات سیستم در بیشتر لپ تاپ های ایسوس، باید کلید F2  را فشار دهید. نکته جالب این که در این اطلاعات، تنها قطعات اصل و اورجینال نمایش داده می‌شوند. بنابراین اگر اطلاعات مربوط به هر کدام از قطعات در این صفحه وجود نداشت، باید بدانید که آن قطعه اورجینال نیست.

هولوگرام آبی

راه دیگر برای تشخیص اورجینال بودن لپ تاپ ایسوس، توجه به هولوگرام آبی می‌باشد که روی قطعات وجود دارد. معمولا به راحتی می‌شود هولوگرام ساختگی یا جعلی را تشخیص داد؛ البته بهتر است از کارشناسان تعمیر لپ تاپ ایسوس کمک بگیرید تا اطلاعات دقیق تری از این موضوع داشته باشید.

کد QR یکی دیگر از راه‌های تشخیص اصل بودن لپ تاپ ایسوس

می‌توان گفت که بهترین راه برای تشخیص اصل بودن لپ تاپ ایسوس، توجه به کد QR است. کد QR به هر محصول اصلی متصل می شود. زمانی که این QR کد توسط برنامه اسکنر کد اسکن می‌شود، یک کد امنیتی برایتان ارسال می‌شود که باید با کد امنیتی موجود در کد QR مطابقت داشته باشد. در غیر این صورت، لپ تاپ مورد نظر شما اورجینال نیست و نباید آن را خریداری کنید.

قیمت لپ تاپ

اگر قیمت یکی از مدل‌های لپ تاپ ایسوس بیش از اندازه پایین باشد، نشان دهنده غیر اورجینال بودن آن محصول است. این بدان معنا نیست که لپ تاپ های ارزان قیمت لزوما اصل نیستند. باید به قیمت مدل مورد نظر خود در فروشگاه‌های معتبر توجه کنید و این قیمت را معیار سنجش قرار دهید.

بسته بندی محصول یکی از روش‌های اصل بودن لپ تاپ ایسوس

یکی دیگر از شیوه‌های تشخیص اصل بودن لپ تاپ ایسوس، توجه به بسته بندی آن است. بیشتر کمپانی‌ها محصولات خود را در بسته بندی‌‌های مارک دار رسمی ‌می‌فروشند. لپ تاپ‌های جعلی در یک بسته بندی عمومی‌، ساده یا بسته بندی شده توسط بسته بندی‌‌های حبابی به فروش می‌رسد.

شماره پیگیری محصول

برای تشخیص اورجینال بودن لپ تاپ ایسوس، همچنین می‌توانید شماره پیگیری را مد نظر قرار دهید. هر محصول یا قطعه یک شماره رهگیری مخصوص خود را دارد که به عنوان برچسب به محصول چسبیده یا روی آن چاپ شده است. با جستجو در اینترنت، شماره پیگیری‌های اصلی ایسوس را پیدا کرده و شماره موجود روی مدل انتخابی‌تان را با آن تطبیق دهید.

تشخیص اصل بودن لپ تاپ
تشخیص اصل بودن لپ تاپ

بهترین شیوه‌های تشخیص باتری اصل لپ تاپ

در ادامه به بهترین روش‌ها برای تشخیص باتری اورجینال از تقلبی می‌پردازیم.

انتخاب فروشگاه مطمئن و معتبر برای خرید

اولین نکته‌ای که می‌بایست در خرید باتری اورجینال لپ تاپ به آن توجه کنید این است که از فروشگاه مطمئن و معتبر خرید خود را انجام دهید. به ویژه برای کالاهای دیجیتال و الکترونیک خود فروشگاه مطمئن، اوّلین گام برای تهیه محصول اورجینال می‌باشد. سعی کنید تا جایی که وجود دارد از فروشگاهی کالای خود را خریداری کنید که خدمات پس از فروش برای محصولات خود داشته باشد. خرید از خود شرکت گارانتی دهنده محصولات می تواند بهترین گزینه برای خرید محصول باشد.

نشانه مشترک باتری و محصول و کیفیت ساخت و همچنین چاپ

چگونه از اورجینال بودن لپ تاپ مطمئن شویم؟ وجود نشانه کمپانی سازنده محصول و باتری نشان‌گر مطابقت این دو قطعه با یکدیگر است و قابل بیان است که وجود این مطابقت لوگو به تنهایی بیانگر اورجینال بودن باتری نخواهد بود ولی در کنار دیگر نکات می‌تواند شما را در جهت شناخت بهتر بسیار کمک کند. لوگو شرکت سازنده چنانچه که با کیفیت بالایی چاپ شده باشد و کاملاً خوانا باشد تا حدی می‌تواند مسیر شناخت اورجینال بودن باتری را برای شما هموار سازد.

عمدتا کمپانی‌هایی که باتری یا هر محصول فیک دیگری را تولید می‌کنند به علت هزینه‌های بالای تولید و نبود امکانات نمی‌توانند از چاپ مرغوب و خط تولید مطلوبی بهره ببرند و اگر که شما به خوانایی و کیفیت نوشته توجه کمتری داشته باشید می‌توانید تا مقداری باتری اورجینال را از تقلبی  تشخیص دهید. از طرفی هم کیفیت جنس بدنه باتری‌های اصلی و تقلبی هم به علت همان خط تولید و هزینه‌ها تماماً قابل تشخیص خواهد بود.

ظرفیت باتری اورجینال

نکته دیگری که شما باید در زمان خرید به آن توجه کنید ظرفیت باتری است. سؤال اصلی این‌ است که چگونه از اورجینال بودن لپ تاپ مطمئن شویم؟ و بتوانیم بهترین باتری را برای آن انتخاب کنیم! تفاوت در باتری‌های لپ تاپ ممکن است باعث سردرگمی شما شود. ولی برای تشخیص این کافی است به وب‌سایت اصلی تولید کننده وارد شوید. و با وارد کردن سریال و یا کد محصول، مشخصات باتری لپ تاپ را کامل و دقیق یادداشت برداری کنید.

تشخیص اصل بودن لپ تاپ
تشخیص اصل بودن لپ تاپ

قیمت پایین باتری لپ تاپ

بله، همان گونه که در توضیح « چگونه از اصل بودن لپ تاپ مطمئن شویم؟ » به این نکته اشاره کردیم، خرید ارزان قیمت می‌تواند حس خوشایندی را برای شما رقم زند. ولی در زمینه فناوری خرید کالای ارزان قیمت‌تر از حد معمول، احتمال تقلبی بودن و یا مشکل دار بودن قطعه را هم به همراه خواهد داشت.شاید خرید کالا هرچند به نسبت گران تر در مدّت زمان طولانی‌تر کاملاً به صرفه و مطمئن‌تر باشد. به ویژه با تکیه به این موضوع که باتری را برای دستگاه گران قیمت خود می‌خواهید تهیه کنید. پس این خطر و ریسک در آینده می‌تواند برای شما زیاد خوب نباشد.

خرید از مجموعه‌های معتبر یک روش برای تشخیص اورجینال بودن لپ تاپ ایسوس

در آخر بهترین کار برای تشخیص اصل بودن لپ تاپ ایسوس و اطمینان از اصل بودن دستگاهی که انتخاب کرده‌اید، خرید از مجموعه‌های معتبر و مجاز است. با این کار شما مطمئن خواهید بود که لپ تاپ شما اورجینال است و می‌توانید بدون ایراد و نگرانی از آن استفاده نمایید. نمایندگی ایسوس در زمینه فروش لپ تاپ ایسوس نیز فعالیت دارد و مدل‌های مختلف این محصول را به شکل اورجینال به متقاضیان عرضه می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، کافی است از طریق شماره‌های موجود در صفحه تماس با ما با نمایندگی ایسوس تماس حاصل فرمایید.

نتیجه گیری

در این مطلب از نمایندگی ایسوس تلاش کردیم به شما بگوییم که « چگونه از اورجینال بودن لپ تاپ مطمئن شویم؟ » البته در این میان هم تلاش کردیم در زمان خرید باتری برای لپ تاپ، شما هیچ گونه مشکلی را نداشته و به راحتی محصول مورد نیاز خود را تهیه نمایید. شما می‌توانید برای اطمینان از تهیه محصولات اورجینال به وب‌سایت رسمی نمایندگی ایسوس مراجعه نمایید و لپ تاپ های موجود را مشاهده کنید. ما به شما این گواهی را می‌دهیم که تمام محصولات موجود، اورجینال بوده و کیفیت عالی را برای شما در طولانی مدّت به ارمغان می‌آورد.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *