نمایندگی ایسوس

تنظیم ماکزیمم شارژ برای باتری لپ تاپ

تنظیم ماکزیمم شارژ برای باتری لپ تاپ
زمان مطالعه مطلب 4 دقیقه

یکی از مفیدترین تنظیمات باتری لپ تاپ، تنظیم ماکزیمم شارژ برای باتری لپ تاپ و محدود کردن میزان شارژ باتری به یک درصد مشخص است. ممکن است از لپ تاپ خود بیشتر با برق مستقیم استفاده کنید. فقط گاهی اوقات، ممکن است لازم باشد از آن با باتری استفاده کنید. استفاده از این تنظیمات، عمر باتری شما را در طولانی مدت بسیار افزایش می دهد.هنگامی که باتری ها با تمام ظرفیت خود شارژ می شوند. پس از اینکه به شارژ 100 درصد رسید، سیستم به شارژ مجدد ادامه می دهد و گرمای بیشتری تولید می کند. گرما برای سلامتی باتری مضر است. همچنین هر بار که یک باتری لیتیومی را تا 100 درصد شارژ می کنید، به دلیل چرخه های شارژ محدود، ظرفیت آن اندکی کاهش می یابد.برای راهنمایی بیشتر در زمینه کاهش مصرف و میزان مصرف باتری لپ تاپ ویندوز 10 با ادامه این مقاله همراه باشید .

برای تعمیر باتری لپ تاپ ایسوس خود می توانید با کارشناسان ایسوس توتال تماس بگیرید .امروزه اکثر لپ تاپ ها دارای سیستم عامل هستند که شارژ باتری را بین 97 تا 99 درصد متوقف می کند. اما با این وجود، لپ تاپ شما همچنان  از آداپتور AC جریان دریافت می کند. این باعث ایجاد حرارت بیشتر در باتری می شود و برای سلامتی آن مضر است.با محدود کردن میزان شارژ باتری به درصد ثابت، مثلاً 60 درصد، طول عمر باتری افزایش می یابد. ممکن است بتوانید چندین سال دیگر از آن استفاده کنید تا نیاز به تعویض کامل داشته باشد.

همه مارک های خوب لپ تاپ در 2-3 سال گذشته چنین تنظیماتی را ارائه داده اند. این تنظیم معمولاً در برنامه تنظیمات فروشنده لپ تاپ یافت می شود که از Microsoft Store نصب شده است.

 راهنمای تنظیم ماکزیمم شارژ باتری برای لپ تاپ

هنگام اتصال آداپتور به جریان برق، لپ تاپ را می توان تا حداکثر میزان درصدی که از قبل تنظیم شده است، شارژ کرد و به طور موثر تعداد دفعات شارژ، طول هر چرخه را کاهش داد و در نتیجه عمر باتری را افزایش میدهد. PC Manager می تواند مصرف باتری را بر اساس تنظیمات موجود در Battery Protection تنظیم کند. سه حالت شارژ در PC Manager موجود است:

Home Mode:  اگر لپ تاپ به مدت طولانی شارژ می شود، این حالت را انتخاب کنید.

هنگامی که لپ تاپ برای اولین بار در این حالت به آداپتور برق متصل است. هنگامی که سطح باتری کمتر از 70 است، لپ تاپ به طور خودکار شروع به شارژ می کند و هنگامی که سطح باتری به 70 می رسد، به طور خودکار شارژ متوقف می شود.

هنگام شارژ شدن در این حالت، هنگامی که سطح باتری کمتر از 40 است، لپ تاپ به طور خودکار شروع به شارژ می کند و هنگامی که سطح باتری به 70 درصد برسد، به طور خودکار شارژ را متوقف می کند.

حالت آفیس: این حالت را انتخاب کنید تا هر زمان که بخواهید آداپتور برق را وصل یا جدا کنید.

در ادامه

هنگامی که لپ تاپ برای اولین بار به یک آداپتور برق در این حالت متصل است، هنگامی که سطح باتری کمتر از 90 است، کامپیوتر به طور خودکار شروع به شارژ می کند و هنگامی که سطح باتری به 90 درصد برسد، به طور خودکار شارژ متوقف می شود.

هنگام شارژ شدن در این حالت، هنگامی که سطح باتری کمتر از 70 است، کامپیوتر به طور خودکار شروع به شارژ می کند و هنگامی که سطح باتری به 90 برسد، به طور خودکار شارژ را متوقف می کند.

حالت سفر: مناسب برای زمانی که ممکن است برای مدت طولانی بدون آداپتور برق باشید. در این حالت، هنگامی که باتری به زیر 95 درصد می رسد، شارژ شروع می شود و وقتی 100 درصد شارژ می شود، متوقف می شود.

برای فعال کردن حالت های مختلف در PC Manager ، موارد زیر را انجام دهید:

PC Manager را باز کنید، روی نماد تنظیمات در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید و تنظیمات را انتخاب کنید.

در صفحه تنظیمات، باتری را لمس کنید، Battery Protection  را فعال کنید و در صورت نیاز حالت شارژ را انتخاب کنید.

تنظیم ماکزیمم شارژ برای باتری لپ تاپ

تنظیم کارکرد ذخیره باتری در ویندوز 10

  • برای افزایش یا کاهش درصد Reserve Battery Level ، روی نماد باتری در نوار وظیفه کلیک راست کرده و گزینه Power Options را انتخاب کنید.
  • کنترل پنل کلاسیک قسمت Power Options باز می شود – روی لینک Change plan settings کلیک کنید.
  • سپس بر روی لینک Change advanced power settings کلیک کنید.
  • اکنون به پایین بروید و باطری را گسترش دهید و سپس Reserve battery level را انتخاب کنید و درصد را به آنچه می خواهید تغییر دهید.

 

در ادامه

ویندوز 10 دارای ویژگی Battery Saver است که وقتی شارژ باتری شما کم است فعال می شود. این ویژگی لپ تاپ شما را در حالت کم مصرف قرار می دهد که برای کاهش مصرف برق طراحی شده است. این به شما این امکان را می دهد که تا تا درصد شارژ ماکزیمم را برای باتری لپ تاپ تنظیم کنید. هنگامی که شارژ باطری به ماکزیمم نزدیک شود سرعت کند و زمانی که به ماکزیمم برسد شارژ متوقف میشود.

به خاطر داشته باشید که وقتی صحبت از قدرت باتری می شود ، این یک علم دقیق نیست و نتایج هر کس متفاوت است. اگر دستگاه قدیمی تری دارید ، ممکن است بخواهید درصد سطح را بیشتر تنظیم کنید ، بنابراین زودتر هشدار دریافت می کنید. سیستم های جدید با باتری تازه را می توان پایین تر تنظیم کرد.

شرکت ایسوس توتال ارائه دهنده خدمات تعمیر لپ تاپ ایسوس ، تعمیر تبلت ایسوس ، تعمیر موبایل ایسوس ، تعمیر آل این وان ایسوس ، تعمیر سرور ایسوس و تعمیر مادربرد ایسوس می باشد . برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

نمایندگی رسمی سامسونگ

تعمیرات موبایل در تهران

4.3/5 - (7 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *