نمایندگی ایسوس

علت روشن نشدن لپ تاپ ایسوس

زمان مطالعه مطلب 13 دقیقه

ایسوس یک تولید‌کننده مشهور لپ تاپ و سایر دستگاه‌های الکترونیکی است، اما مانند هر کامپیوتر دیگری، لپ تاپ‌های ایسوس نیز ممکن است دچار مشکل و نقص شوند. یکی از مشکلات رایجی که کاربران لپ تاپ با آن رو به رو می‌شوند، روشن نشدن لپ تاپ ایسوس است. این مشکل ناامید‌کننده می‌تواند به دلایل مختلفی رخ دهد که برخی از آن‌ها به راحتی قابل رفع هستند، در حالی که برخی دیگر ممکن است به کمک حرفه‌ای نیاز داشته باشند. در این مقاله، ما برخی از دلایل احتمالی پشت این مشکل و راه‌حل‌های بالقوه را بررسی می‌کنیم.

بررسی دلایل روشن نشدن لپ تاپ ایسوس

در ادامه مقاله به برخی دلایل رایجی که باعث روشن نشدن لپ تاپ ایسوس می‌شوند را بررسی می‌کنیم.

خرابی باتری، علت روشن نشدن لپ تاپ ایسوس

یکی از مهم‌ترین مواردی که ممکن آخر از همه به ذهنمان برسد، باتری لپ‌تاپ ایسوس است. اکثرا افراد تمام مواردی که به ذهنشان می‌رسد را امتحان می‌کنند اما معمولا این موضوع را در نظر نمی‌گیرند که ممکن دلیل روشن نشدن لپ تاپ ایسوس از باتری باشد.

دقیقا چه اتفاقی می‌افتد که لپ‌ تاپ ایسوس به دلیل مشکل باتری روشن نمی‌شود؟‌ اگر بخواهیم به این سوال پاسخ دهیم باید به طور کلی ساختار باتری‌های سلولی را به طور مختصر شرح بدهیم.

باتری‌های لپ‌تاپ از قطعات کوچکی تشکیل شده‌ که به آن‌ها سلول می‌گویند. به همین علت به آن‌ها، باتری سلولی می‌گویند. ظاهرا باتری لپ‌تاپ فقط از یک قطعه ساخته شده، اما در واقع درون باتری از سلول‌ها یا بخش‌های به هم متصل‌ تشکیل شده است.

این سلول‌ها دقیقا شبیه باتری‌های قلمی هستند. همین دلیل باعث می‌شود تا در مقایسه با باتری ماشین‌ و یا سایر محصولات، مدل‌های سلولی بسیار آسیب‌پذیر باشند. زیرا با خراب شدن یکی از سلول‌ها باتری از کار می‌افتد و همین امر باعث روشن نشدن لپ تاپ ایسوس می‌شود. برای این کار می‌توانید با یک روش ساده مطمئن شوید که مشکل از باتری است یا خیر.

لپ تاپ را بدون باتری روشن کنید

شاید این موضوع برای شما بسیار ساده به نظر بیاید، اما واقعیت این است که بیشتر افراد چنین مسئله ساده‌ای را امتحان نمی‌کنند. امتحان کردن این روش چند ثانیه از وقتتان را بیشتر نخواهد گرفت. اما می‌تواند به راحتی دلیل روشن نشدن لپ تاپ ایسوس را مشخص کند.

زیرا اگر مشکل از باتری‌ باشد، به راحتی قابل تشخیص است. اگر مشکل از باتری‌ نباشد، می‌توانید دلایل دیگر را بررسی کنید که در ادامه مقاله به همه آن‌ها اشاره خواهیم کرد. اگر مدت ‌زمان زیادی است که از لپ‌ تاپ ایسوس استفاده می‌کنید، حتما روش زیر را امتحان کنید.

ابتدا باتری لپ‌ تاپ ایسوس را هنگامی که خاموش است جدا کنید. این اتفاق به ندرت برای لپ‌ تاپ‌هایی پیش می‌آید که باتری غیر قابل جدا شدن دارند. معمولا سیستم این لپ‌ تاپ‌ها پیشرفته بوده و از بهترین تکنولوژی باتری برای آن‌ها استفاده شده است. به همین علت فاسد شدن باتری، معمولا برای سیستم‌های قدیمی که باتری‌ آن‌ها جدا می‌شود اتفاق می‌افتد.

بعد از جدا کردن باتری، ابتدا شارژر را به برق متصل کنید و پس از آن فیش را به لپ‌ تاپ ایسوس متصل کنید. حالا دکمه پاور را بزنید تا نتیجه را بررسی نمایید. اگر لپ‌ تاپ روشن شد مشکل از باتری‌ بوده و باید آن را تعویض کنید. راهکارهایی که در ادامه راجع به آن‌ها صحبت می‌کنیم، برای جلوگیری از فاسد شدن باتری است. زیرا با فاسد شدن باتری باید آن را تعویض کنید.

شارژ نکردن اصولی باتری علت روشن نشدن لپ تاپ ایسوس

این که باتری لپ‌ تاپ را چگونه شارژ می‌کنید، می‌تواند ارتباط مستقیم با علت روشن نشدن لپ تاپ ایسوس داشته باشد. بیشتر  افراد دقیقا زمانی لپ ‌تاپ‌شان را شارژ می‌کنند که مقدار آن زیر ۱۰ درصد آمده. این موضوع باتری را تحت فشار قرار داده و از عمر آن بکاهد. زیرا باتری باید انرژی بیشتری را صرف پر کردنش کند. اگر مقدار شارژ باتری‌ همیشه در بازه ۳۰ تا ۹۰ درصد باشد، بسیار مناسب است. در چنین شرایطی باتری‌ تحت فشار قرار نمی‌گیرد و به مرور زمان سلول‌های آن دچار مشکل نمی‌شود.

اگر مایل هستید روش شارژ کردن اصولی باتری لپ‌ تاپ را بدانید، حتما ادامه مطلب را با دقت مطالعه کنید. اگر قصد دارید باتری‌ لپ تاپ را شارژ کنید و با خود بیرون از خانه و یا جایی که دسترسی به برق ندارید ببرید، حتما آن را تا ۹۰ درصد شارژ کنید. یعنی اجازه بدهید حداقل تا ۹۰ درصد شارژ بشود و بعد شارژ کردن را متوقف نمایید.

حتی در حساس‌ترین مواقع هم اجازه ندهید باتری‌ پایین ۳۰ تا ۲۰ درصد برسد. همیشه تصور کنید که این درصد آخرین شارژ باتری است. باید حتما هنگامی که باتری‌ به این مقدار شارژ رسید آن را خاموش کنید.

هرگز زمان روشن بودن لپ تاپ، باتری را جدا نکنید

یکی از روش‌هایی که میان کاربران لپ‌ تاپ‌ رایج است، استفاده از آن بدون باتری است. اکثر افراد بر این باورند باتری اورجینال کیفیت بالایی دارد و استفاده دائم از آن می‌تواند عمر باتری را کم کند. در نتیجه، از سیستم بدون باتری استفاده می‌کنند.

البته نمایندگی ما نه منکر این قضیه هست و نه آن را تایید می‌کند. اما جدا کردن باتری از لپ تاپ روشن می‌تواند علت روشن نشدن لپ تاپ ایسوس شما در آینده باشد.

صرف نظر از این که آیا استفاده از سیستم بدون باتری کار درستی است یا خیر، روش جدا کردن و اتصال باتری می‌تواند مهم‌تر از این موضوع باشد. شما به هیچ عنوان نباید اجازه بدهید باتری ‌لپ ‌تاپ دچار شوک شود. به این دلیل که چنین موضوعی می‌تواند علت روشن نشدن لپ تاپ ایسوس شما باشد.

زمانی که لپ تاپ در حال کار کردن است و شما باتری را ناگهانی از آن جدا و یا برعکس متصل کنید، باتری دچار شوک می‌شود. بهترین کار این است که لپ تاپ را در حالت Hibernate بگذارید و بعد از آن اقدام به جدا کردن و یا اتصال باتری بکنید. در چنین حالتی، تمام برنامه‌هایی که در حال کار کردن با آن‌ها هستید، کاملا دست ‌نخورده باقی خواهند ماند.

مشکلات نرم‌افزاری، علت روشن نشدن لپ تاپ ایسوس

بعضی از مشکلات نرم‌افزاری نیز می‌تواند باعث روشن نشدن لپ تاپ ایسوس شوند. یک سیستم عامل ناپایدار، فایل‌های فاسد یا درایور‌های ناسازگار می‌تواند در طول فرآیند راه‌اندازی مشکلاتی ایجاد کند. در چنین مواردی، مراحل عیب‌یابی مانند راه‌اندازی لپ‌تاپ در حالت Safe Mode، اجرای بازیابی سیستم یا نصب تمیز سیستم عامل ممکن است مورد نیاز باشد.

علت روشن نشدن لپ تاپ ایسوس به دلیل خرابی شارژر

گاهی اوقات ممکن است علت روشن نشدن لپ تاپ ایسوس از باتری نباشد. یعنی باتری‌ کاملا سالم است و شاید شارژر لپ‌تاپتان خراب شده باشد. در ادامه مقاله به برخی نکته‌ها راجع به نگهداری صحیح شارژر اشاره خواهیم کرد که ممکن است علت روشن نشدن لپ تاپ ایسوس شما دقیقا همین موارد باشد.

اگر شارژر لپ‌ تاپ را در شرایط بد نگه می‌دارید، به مرور زمان خراب می‌شود و همین موضوع باعث خواهد شد تا نتواند به باتری لپ تاپ برق‌ رسانی کند. در چنین مواقعی افراد با متصل کردن شارژر به لپ‌تاپ با باتری و یا بدون آن، تصور می‌کنند که علت روشن نشدن لپ تاپ ایسوس چیز دیگری است. این موضوع می‌تواند به دلیل خرابی شارژر باشد.

شارژر لپ‌ تاپ معمولا جزو مواردی است که به ندرت خراب می‌شود، اما اگر از آن درست استفاده نکنید طبیعتا عمر آن به پایان می‌رسد. در بیشتر اوقات با اتمام شارژ باتری به طور کامل، نمی‌توان متوجه خرابی آن شد. به همین دلیل امکان دارد علت روشن نشدن لپ تاپ ایسوس را از چیز دیگری بدانیم.

زیرا ممکن است تصور کنیم به دلیل خراب شدن قطعات و سخت‌ افزارهای لپ‌تاپ است که سیستم روشن نمی‌شود. اما بعدها متوجه می‌شویم که مشکل از شارژر لپ‌تاپ بوده. شما می‌توانید از روش‌های زیر برای تست سالم و یا خراب بودن شارژرتان استفاده کنید.

علت روشن نشدن لپ تاپ ایسوس

 

از شارژر دیگری استفاده کنید

گاهی اوقات شارژر بسیاری از لپ‌تاپ‌های ایسوس مشابه بوده و حتی میزان ولتاژهایشان هم یکی است. البته سری لپ‌تاپ‌ها می‌تواند کاملا متفاوت باشد و حتی ورودی شارژرها هم فرق داشته باشد. اما برای اطمینان از این که آیا علت روشن نشدن سیستم تان از شارژر لپ تاپ ایسوس است یا نه، باید حتما این کار را انجام دهید.

برای تست کردن شارژر لپ‌ تاپت، باید سیستم برق‌رسانی دیگری را امتحان کنید. اگر در اطرافیان و یا دوستانتان کسی بود که مدل لپ‌تاپ شما را داشت، حتما شارژرش را قرض بگیرید و آن را روی لپ تاپ خودتان امتحان کنید.

استفاده از ولت ‌متر برای تست شارژر

اگر در خانه ولت‌ متر دارید، می‌توانید از این طریق هم برای تست‌ کردن شارژر لپ‌تاپتان اقدام نمایید. ولت ‌متر میزان انرژی موجود در باتری را به خوبی نشا می‌دهد.  برای این کار می‌توانید شارژر را به برق متصل کنید و فیش مثبت و منفی ولت‌ متر را داخل سوکت شارژرتان قرار دهید تا نتیجه را مشاهده بکنید.

اگر صفحه نمایش ولت ‌متر مقدار انرژی را صفر نشان داد، یعنی شارژرتان خراب است. اما اگر ۱۲ ولت را نشان داد، یعنی شارژر سالم است. اگر می‌خواهید شارژرتان سالم بماند، به موارد زیر توجه کنید.

اتصال دائمی شارژر به برق، علت روشن نشدن لپ تاپ ایسوس

یکی از اصلی‌ترین علت روشن نشدن لپ تاپ ایسوس عدم استفاده درست از شارژر لپ‌تاپ است. هنگامی که شارژر لپ‌ تاپ حتی زمان استفاده نکردن هم به برق متصل باشد، می‌تواند به مرور زمان آن را خراب کند. به دلیل این که شارژر برق ۲۲۰ ولت شهری را به جریان ۱۲ ولت برای لپ‌تاپ تندیل می‌کند..

تصور کنید که این فرایند دائم در حال انجام گرفتن توسط شارژر باشد. طبیعی است که قطعات شارژر بعد از مدتی کارایی‌ خود را از دست می‌دهند و شما متوجه مشکلاتی در شارژر خواهید شد. به این خاطر که شارژر دائم در حال تعادل رساندن جریان برق است.

برای این کار بهتر است هنگامی که از لپ ‌تاپ استفاده نمی‌کنید، شارژر را از برق بکشید. یعنی بلافاصله بعد از خاموش کردن لپ ‌تاپ باید حتما این کار را انجام دهید.

هنگامی شارژر را از برق می‌کشید، قطعات فرصت خنک شدن پیدا می‌کنند. این کار می‌تواند طول عمر شارژر را بیشتر کند. برعکس، اتصال دائمی آن‌ها به برق عمرشان را کم می‌کند و زودتر خراب می‌شوند. اگر می‌خواهید بدانید علت روشن نشدن لپ تاپ ایسوس از چیست، باید حتما این مورد مهم را رعایت کنید.

خرابی مادر برد علت روشن نشدن لپ تاپ ایسوس

تمام قطعات لپ ‌تاپ ایسوس روی یک مدار الکتریکی بزرگ تعبیه شده‌اند که به آن مادربرد می‌گویند. یعنی از CPU گرفته تا کارت گرافیک و رم، همگی روی این برد اصلی قرار دارند. این برد اتصالات تمام قطعات لپ تاپ را به یکدیگر امکان‌ پذیر کرده و تمامی قطعات بدون کوچک‌ترین مشکلی در کنار یکدیگر کار می‌کنند.

کوچک‌ترین مشکل در مادر برد لپ ‌تاپ ایسوس جلوی اتصالات را گرفته و می‌تواند علت روشن نشدن لپ تاپ ایسوس شما باشد. با خراب شدن قسمتی از برد، هم جریان برق قطع می‌شود و هم قطعات دیگر به خوبی کار نمی‌کنند.

یکی از اصلی‌ترین علت روشن نشدن لپ تاپ ایسوس می‌تواند به دلیل نقص در برد باشد. معمولا این موضوع به دلیل آسیب دیدن برد اصلی به خاطر نوسانات برق و یا ریختن مایع و نفوذ رطوبت داخل لپ تاپ اتفاق می‌افتد. اکثر لپ ‌تاپ‌هایی که در محیط نامناسب مانند کارگاه‌ها و… قرار دارند، با این مشکل مواجه می‌شوند.

 

علت روشن نشدن لپ تاپ ایسوس

 

 

بررسی‌ تخصصی برد لپ تاپ ایسوس

شکی در این نیست که بدون بررسی‌ تخصصی روی برد، نمی‌توان به سالم و یا خراب بودن آن پی برد. برای این کار باید بررسی‌های کاملا تخصصی روی برد لپ تاپ انجام شود تا علت روشن نشدن لپ تاپ ایسوس مشخص گردد.

برای انجام این کار نیاز به تجهیزات کاملا تخصصی است تا مشکل خرابی برد مشخص گردد. به عنوان مثال، ممکن است خرابی فقط در یکی از قطعات الکترونیکی باشد و با تعویض آن‌ مشکل روشن نشدن لپ‌تاپ هم به کلی رفع شود. تشخیص این فرایند به طور کلی بر عهده افراد ماهر و متخصص بوده و این کار باید به آن‌ها واگذار گردد.

تعمیرکاران نمایندگی تعمیرات لپ تاپ ایسوس با استفاده از تجاربی که در زمینه تعمیر کسب کرده‌اند، می‌توانند بررسی‌های کاملا تخصصی روی تمام قطعات لپ‌ تاپ انجام دهند. تکنسین‌ها به خوبی پی به علت روشن نشدن لپ تاپ ایسوس خواهند برد. بعد از آن، اگر نیاز به تعمیر قطعات و یا برد لپ‌تاپ ایسوس بود، اقدام به تعویض می‌کنند.

بعد از تعمیر تخصصی برد لپ ‌تاپ، مشکل روشن نشدن هم به راحتی حل خواهد شد. در نهایت، تکنسین به شما علت روشن نشدن لپ تاپ ایسوس را خواهد گفت و اطلاعات مفید دیگر،‌ جهت تکرار نشدن این مشکل را هم، در اختیار شما خواهد گذاشت.

مراقب نوسانات برق باشید

اگر محیط کاری و یا زندگی‌تان طوری است که به نوسان برق زیادی وجود دارد، باید خیلی مراقب وسایل برقی‌ باشید. برای مثال، اگر یخچال، تلویزیون و یا سایر وسایل برقی‌ بارها به دلیل نوسان برق خراب شده، این اتفاق می‌تواند برای لپ تاپ هم رخ بدهد. در نتیجه، به راحتی نمی‌توانید از لپ‌ تاپتان بدون باتری استفاده کنید.

در بالا توضیح دادیم که باتری، به نوعی سپر بلای لپ‌ تاپ در برابر نوسان برق است. اگر از آن استفاده نکنید، به احتمال خیلی زیاد برد و یا دیگر قطعات لپ تاپ خراب شده و همین موضوع علت روشن نشدن لپ تاپ ایسوس شما در آینده خواهد بود.

یکی از منطقی‌ترین روش‌ها، استفاده از محافظ برق به همراه باتری است. اگر برق ساختمان و یا محیط کاری‌شما مشکل دارد، می‌تواند تمام وسایل برفی شما را تحت تاثیر قرار بدهد. در چنین شرایطی، اصلا منطقی نیست لپ‌ تاپتان را بدون محافظ برق و یا باتری استفاده کنید.

با یک نوسان جزئی ساده در برق، نه تنها برد لپ‌ تاپ، بلکه سایر سخت‌افزارهایی مانند  CPU، کارت گرافیک و… هم می‌تواند خراب شود و علت روشن نشدن لپ تاپ ایسوس شما همین باشد. بهتر است برای احتیاط، این مورد را حتما رعایت کنید.

خرابی منبع تغذیه، علت روشن نشدن لپ تاپ ایسوس

پاور یا منبع تغذیه، همان‌طور که از نام آن پیدا است، وظیفه تامین برق قطعات را بر عهده دارد. می‌توان گفت که پاور یکی از مهم‌ترین قطعات هر لپ تاپ است که اگر نباشد و یا نقصی در آن باشد، مشکلات زیادی برایش به وجود خواهد آمد.

یکی از اصلی‌ترین علت های روشن نشدن لپ تاپ ایسوس، می‌تواند خراب شدن منبع تغذیه و یا پاور لپ تاپ باشد. در چنین مواقعی، تمام قطعات با مشکل روبه‌رو شده و ولتاژ درست به هیچ سخت‌ افزاری نمی‌رسد. در نتیجه، لپ ‌تاپ روشن نمی‌شود.

هنگامی که پاور خراب می‌شود، امکان دارد هنگام کار کردن با لپ ‌تاپ متوجه خاموش‌ شدن‌ ناگهانی آن شوید.

خیلی از مواقع ممکن است لپ‌تاپ کلا روشن نشود. چون که پاور نمی‌تواند برق مورد نظر تمام قطعات را تامین کند. به همین دلیل می‌گوییم، پاور یکی از مهم‌ترین قطعات هر لپ تاپی محسوب می‌شود. بدون وجود پاور جریان برقی هم در سیستم وجود نخواهد داشت و روشن نخواهد شد.

پاور به دلیل نواسانات برق هم می‌تواند دچار خرابی شود. زمانی که جریان برق از حالت عادی خودش خارج می‌شود و دچار نوسان است، اولین قطعه‌ای که آسیب می‌بیند، پاور و یا منبع تغذیه است.

تعمیر و یا تعویض منبع تغذیه

بدون شک تشخیص این که کدام قطعه باعث روشن نشدن لپ تاپ ایسوس شده تشخیص آدم‌های معمولی نیست. و حتما باید توسط یک تکنسین انجام شود. این کار با استفاده از ابزارهای مخصوص و حرفه ای انجام می‌گیرد.

اگر علت روشن نشدن لپ تاپ ایسوس از پاور و یا منبع تغذیه باشد، به راحتی با یک تعمیر و یا تعویض ساده رفع می‌شود. این موضوع هم بستگی به تشخیص تعمیرکار دار. در برخی موارد، ممکن علت روشن نشدن لپ تاپ ایسوس به دلیل موارد جزئی باشد که با یک تعمیر ساده رفع می‌گردد.

دگاهی اوقات شاید پاور یا منبع تغذیه با تعمیر رفع نشود و نیاز به تعویض کلی قطعه باشد.  در مقایسه با سایر سخت‌افزارهای لپ ‌تاپ ایسوس هزینه تعویض پاور چندان گران‌ نیست و می‌توانید بدون نگرانی اقدام به تعویض آن کنید.

خراب شدن دکمه پاور، علت روشن نشدن لپ تاپ ایسوس

برخی مواقع علت روشن نشدن لپ تاپ ایسوس می‌تواند از دکمه پاور باشد. در لپ‌ تاپ‌هایی که قدیمی نیستند، این مشکلی به ندرت پیش می‌آید. البته این موضوع کاملا به نحوه استفاده شما از لپ تاپ بستگی دارد. اگر دکمه پاور را محکم فشار دهید، به مرور زمان خراب می‌شود و علت روشن نشدن لپ تاپ ایسوس هم دقیقا می‌تواند از همین موضوع باشد.

خیلی مواقع امکان دارد این موضوع خود به خود رخ دهد. یعنی برخی لپ تاپ‌ها بعد از استفاده طولانی، عمر قطعاتشان تمام می‌شود. ممکن در هر لپ تاپ، یک قطعه خاص بعد از سال‌ها کار کردن خراب شود و این موضوع اصلا قابل پیش‌بینی نیست.

علت روشن نشدن لپ تاپ ایسوس به خاطر عدم استفاده درست

استفاده صحیح از لپ ‌تاپ تاثیر زیادی بر عمر آن خواهد داشت، همانطور که در مورد سایر وسایل الکترونیکی نیز صدق می‌کند. به دلیل استفاده بهینه و مراقبت مناسب، عمر لپ‌تاپ می‌تواند به طور قابل توجهی افزایش یابد. از طرف دیگر، استفاده نادرست و نامناسب ممکن است به کاهش عمر مفید دستگاه منجر شود. در مورد لپ‌تاپ‌ها، میزان محافظت و نگهداری از دستگاه می‌تواند تأثیر مهمی در عمر آن داشته باشد. برای مثال، اگر محیط کاری پر از خطراتی مانند گرد و غبار یا رطوبت باشد، استفاده از لپ‌تاپ ممکن است گزینه‌ی مناسبی برای شما نباشد.
معمولاً در محیط‌های کاری، از کیس‌های کامپیوتر با مقاومت بالا استفاده می‌شود که نسبت به لپ‌تاپ‌ها بیشترین مقاومت را دارند. لپ‌تاپ‌ها به ضربه، رطوبت و مایعات حساس هستند و این ویژگی‌ها باعث می‌شوند که نمی‌توانند گزینه‌ی مناسبی برای محیط‌های کاری با خطرات مختلف باشند.
حتی یک ضربه کوچک یا ورود گرد و خاک به داخل لپ ‌تاپ می‌تواند باعث مشکلات جدی شود. این موارد ممکن است باعث نفوذ مایعات به برد اصلی شده و علت مشکلاتی نظیر عدم روشن شدن لپ ‌تاپ شود. به همین دلیل، استفاده صحیح و مراقبت از لپ ‌تاپ از اهمیت بالایی برخوردار است تا از خرابی‌های غیرقابل تعمیر جلوگیری شود.

بیشترین مشکلاتی که لپ تاپ‌های ایسوس با آن مواجه هستند

لپ‌تاپ‌های ایسوس، مانند هر دستگاه الکترونیکی دیگری، با مشکلات زیادی روبرو هستند. رایج‌ترین مشکلاتی که لپ‌تاپ‌های ایسوس با آن‌ها مواجه می‌شوند اغلب حول محور عملکرد کند، گرمای بیش از حد، تخلیه باتری و مشکلات صفحه نمایش نمایش، روشن نشدن لپ تاپ ایسوس است. در حالی که ایسوس به دلیل طراحی‌های نوآورانه و مشخصات قدرتمند خود شناخته شده است، اما این مشکلات می‌تواند مانع از تجربه و کارایی کلی لپ تاپ‌های آن‌ها شود.

مشکلات رایج لپ تاپ‌ ایسوس

برخی مشکلات رایج لپ تاپ ها

مشکلات لولا

عمر باتری لپ تاپ ایسوس

داغ شدن بیش از حد

از کار افتادن و یخ زدن سیستم

مشکلات اتصال وای فای

مشکلات صفحه کلید و صفحه لمسی

سازگاری با نرم‌افزار و درایور

بلندگو و کیفیت صدا

مشکلات صفحه نمایش

  • مشکلات لولا: بسیاری از کاربران مشکلاتی را در مورد لولا‌های لپ تاپ‌های ایسوس از قبیل ترک خوردن، شکستن یا شل شدن در طول زمان گزارش کرده‌اند.
  • عمر باتری: برخی از لپ تاپ‌های ایسوس به دلیل عمر باتری کمتر در مقایسه با سایر برند‌ها مورد انتقاد قرار گرفته‌اند. بیشتر کاربران معمولا از نیاز به شارژ مکرر یا تخلیه سریع باتری لپ تاپ شکایت دارند.
  • داغ شدن بیش از حد: بسیاری از لپ‌تاپ‌های ایسوس، به‌ویژه در حین انجام کار‌های سخت مانند بازی یا اجرای برنامه‌های پرمصرف منابع، تمایل به گرم شدن بیش از حد دارند. این می‌تواند منجر به مشکلات عملکرد و آسیب احتمالی در صورت عدم مدیریت صحیح شود.
  • از کار افتادن و یخ زدن لپ تاپ: بعضی از کاربران دائما دچار خرابی مکرر لپ تاپ یا مشکلات یخ زدگی شده‌اند که در آن لپ تاپ دیگر به درستی کار نمی‌کند و نیاز به راه‌اندازی مجدد نیرو دارد.

 دیگر مشکلات رایج

  • مشکل اتصال به وای فای: بعضی از مدل‌های لپ‌تاپ ایسوس برای اتصال به وای‌فای یا قطع‌های متناوب مشکل دارند. این می‌تواند بر مرور اینترنت، بازی‌های آنلاین یا سایر فعالیت‌هایی که به اتصال اینترنت پایدار متکی هستند تأثیر بگذارد.
  • مشکلات صفحه کلید و صفحه لمسی: برخی از کاربران با مشکلاتی در صفحه کلید یا تاچ پد لپ تاپ‌های ایسوس مواجه شده‌اند که از کلید‌های بی‌پاسخ، حرکات نامنظم مکان نما یا مشکلات حساسیت متغیر است.
  • سازگاری با نرم‌افزار و درایور: لپ‌تاپ‌های ایسوس گاهی اوقات با مشکلات سازگاری با نرم‌افزار یا درایور‌های خاص مواجه می‌شوند که منجر به خطا، خرابی یا اعلان‌های ناسازگاری می‌شود. این موضوع هنگام تلاش برای اجرای برنامه‌های خاص یا دستگاه‌های جانبی باعث ناراحتی می‌شود.
  • خرابی بلندگو و کیفیت صدا: بلندگو‌های برخی از مدل‌های لپ تاپ ایسوس به دلیل کیفیت صدای ضعیف بسیار مورد انتقاد هستند. این می‌تواند برای کاربرانی که به بلندگو و کیفیت صدای خوب برای مصرف رسانه یا کنفرانس ویدیویی نیاز دارند ناامید‌کننده باشد.
  • مشکلات صفحه نمایش: برخی از لپ تاپ‌های ایسوس از مشکلات مربوط به صفحه نمایش مانند پیکسل‌های مرده، خونریزی نور پس زمینه یا مشکلات دقت رنگ رنج می‌برند.

در نتیجه، لپ‌تاپ‌های ایسوس با مشکلات متعددی مواجه شده‌اند که عملکرد کلی و قابلیت اطمینان آن‌ها را مختل کرده است.

کلام آخر

همان‌طور که توضیح دادیم، علت روشن نشدن لپ تاپ ایسوس می‌تواند کاملا متفاوت باشد. عوامل متفاوتی معمولا دست به دست هم می‌دهند تا لپ‌تاپ روشن نشود. ما در مقاله سعی کردیم تمامی موارد را به صورت مجزا بررسی کنیم و شما را با آن‌ها آشنا کنیم.

راهکارهای متعددی را برایتان معرفی کردیم که با کمک آن‌ها می‌توانید علت روشن نشدن لپ تاپ ایسوس را پیدا کنید و آن را رفع نمایید. اگر شما هم تجربه مشابهی داشتید می‌توانید تجربه خودتان را با ما به اشتراک بگذارید.

اگر شما به تعمیر لپ تاپ ایسوس نیاز دارید و هم چنین برای خدماتی همچون تعمیر آل این وان ایسوس، تعمیر موبایل ایسوس ، تعمیر سرور ایسوس ، تعمیر تبلت ایسوس و .. در نمایندگی ایسوس با کارشناسان ما در تماس باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *