نمایندگی ایسوس

آموزش رفع مشکل باز نشدن فایل‌های دانلود شده در کامپیوتر

باز نشدن فایل‌های دانلود شده
زمان مطالعه مطلب 5 دقیقه

گاهی اوقات، نمی‌توانید اسنادی را که دانلود کرده‌اید در پوشه دانلود باز کنید، و این موضوع بسیار ناراحت کننده است. امکان‌ دارد ویندوز تصاویر کوچکی را برای عکس‌ها و ویدیوها ایجاد کند، حتی اگر پوشه‌های شما حاوی این تصاویر نباشند. علت دیگر این است که فایل‌های سیستمی ممکن است خراب باشد که از دسترسی شما به فایل‌ها یا پوشه‌های دانلود شده جلوگیری می‌کند.

  1. اجرای SFC Scan

زمانی که پوشه دانلود پاسخ نمی‌دهد، فایل سیستم را اسکن کنید. معمولا برخی از خرابی ها در اسناد سیستم ممکن است مشکل ایجاد کند و پس از اسکن آن می توانید ایراد را برطرف نمایید. می‌توانید از ابزار Command Prompt استفاده کنید و با گزینه SFC می توانید این ایراد را برطرف نمایید. برای انجام این فرآیند، از مراحل زیر استفاده کنید. لطفاً برای شروع مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله 1: قبل از همه، Command Prompt را اجرا کرده و پس از آن کلید Windows و کلید میانبر X را بفشارید، ابزار SFC را باز کنید.

مرحله 2: حال این متن DISM.exe / online / cleanup-image / restorehealth را وارد کنید و بعد دکمه Enter را بزنید.

قبل از شروع اسکن SFC باید این عمل را انجام دهید.

نحوه رفع مشکل باز نشدن اسناد دانلود شده در کامپیوتر

باز نشدن فایل‌های دانلود شده
باز نشدن فایل‌های دانلود شده

مرحله 3: در قسمت Command Prompt، عبارت  sfc / scannow را تایپ کرده وگزینه Return را بزنید. صبر کرده تا اسکن کامل شود.

امکان دارد این فرایند سی‌ دقیقه طول بکشد.

مرحله 4: پس از اتمام اسکن، سیستم خود را دوباره ری استارت کنید و بررسی کنید که آیا این مرحله فایل های خراب را تعمیر کرده است یا خیر.

  1. ریکاوری سیستم ویندوز

یکی از راه حل های دیگری که می توانید امتحان کنید ریکاوری سیستم است. این حالت به شما کمک می کند تا این مشکل را برطرف کنید. گاهی اوقات این مشکل ممکن است در صورتی که ویندوز را آپدیت کرده باشید، این قابلیت ها خراب شوند یا به حالت قبلی خود بازگردند. برای اجرای مراحل باید دستور Restore Point وجود داشته باشد. برخی اوقات سیستم برای بعضی  بروزرسانی ها نقطه بازیابی مجدد ایجاد می‌کند. مطمئن شوید که یک بک‌آپ مناسب از آن‌ها گرفته‌اید. برای شروع کار با مراحل زیر همراه باشید:

مرحله 1: به قسمت Control Panel رفته و سپس در بین گزینه‌ها،عبارت Create A Restore Point را در دستور انتخاب قرار دهید.

مرحله 2: وقتی در صفحه System Protection هستید، گزینه C Drive را انتخاب کرده و سپس گزینه Configure را انتخاب نمایید و سپس مطمئن شوید که دستور Turn on System Protection در حالت فعال ‌باشد.

مرحله 3: گزینه Apply و سپس اوکی را فشار دهید. به قسمت System Properties برگردید و دستور System Restore را اعمال کنید.

مرحله 4: اکنون گزینه ریکاوری بسیاری را خواهید دید. آخرین گزینه موجود انتخاب بشود.

مرحله 5: دستورالعمل های گفته شده را دنبال کنید تا کار را به درستی پیش ببرید.

به این طریق فقط فایل های سیستم ریکاوری می شوند و به اسناد های شخصی شما آسیبی وارد نمی شود و به این شیوه اطلاعات شخصی شما پا برجا می‌ماند.

3. رفع اشکال باز نشدن فایل دانلود شده از طریق دستور العمل Always Show Icons

زمانی که تصاویر کوچک خراب می‌باشد، امکان دارد با مشکل پاسخ ندادن پوشه دانلودها روبه رو شوید. انجام دستوراتی در Explorer برای نشان دادن آیکون ها زمانی که روی برگه گزینه File را کلیک می کنید یا پوشه Change را انتخاب می نمایید. برای انجام این دستورات از مراحل زیر اقدام بفرمایید:

مرحله 1: گزینه File Explorer را انتخاب کنید و به بخش View بروید و سپس نشان های Always show را انتخاب کنید.

باز نشدن فایل‌های دانلود شده
باز نشدن فایل‌های دانلود شده

مرحله 2: حالا در این بخش گزینه Never Thumbnails را فشار دهید و کلید Apply را بزنید.

مرحله 3: پس از اتمام مرحله بالا، دکمه  OK را کلیک کنید و از گزینه های پوشه خارج شوید.

  1. برطرف کردن مشکل باز نشدن فایل دانلود شده از شیوه بهینه سازی پوشه دانلودها برای موارد عمومی

برای ویدیوهای شما، پیدا کردن پوشه موسیقی و یا تصاویر، این دستورات گزینه خوبی است اما برای بخش فهرست دانلود شما عالی نیست. به این علت است که Folder Discovery حاوی نوع خاصی از فایل می‌باشد در حالی که دایرکتوری قسمت Downloads از انواع فایل ها تشکیل شده است. Folder discovery امکان دارد زمان بارگیری پوشه دانلود افت پیدا کند. درقسمت File Explorer گزینه ای برای Off کردن گزینه Folder Discovery وجود ندارد. برای برطرف کردن این مشکل می‌توانید دانلودها را برای موارد کلی بهینه سازی انجام دهید. برای تنظیم قسمت تنظیمات Folder Discovery مراحل زیر را طی کنید:

مرحله 1: ازقسمت نوار وظیفه به بخش File Explorer بروید و روی دایرکتوری گزینه دانلودها کلیک راست کرده و سپس Properties آن گزینه را انتخاب نمایید .

مرحله 2: اکنون برای باز کردن صفحه Customize آن را مورد برسی قرار دهید. اکنون از قسمت منوی داده شده، General Items را انتخاب کنید .

مرحله 3: اکنون کادر Apply This Template To All Subfolders را مورد انتخاب قرار دهید و سپس دکمه Apply را بزنید و سپس دکمه OK را فشار دهید .

پس از آن از قسمت پنجره خارج شوید و بررسی مجدد کنید که آیا این مشکل برطرف شده است یا خیر.

  1. ترمیم بد سکتور

بعضی اوقات امکان دارد برخی از فایل های سیستم دچار مشکل شده باشد. برای پیدا کردن راه حلی برای برطرف شدن مشکل دانلودها، باید آن ها را پاک کنید. برای این ما همه مراحل زیر را با جزئیات به شما توضیح می دهم. برای انجام کار، به فرآیند دقت کنید:

مرحله 1: بخش Windows را انتخاب کنید و سپس کلید X را فشار دهید و در آن بخش گزینه Eleved Command Prompt را اجرا کنید.

مرحله 2: سپس عبارت chkdsk را وارد کنید (حرف درایو سیستم خود را درقسمت پوشه Downloads وارد کنید):

f /r /x/   و دکمه Enter را بفشارید.

مرحله 3: تحمل کنید تا کل فرآیند تکمیل شود. پس از آن دستور checkdisk به صورت خودکار بخش های خراب را تعمیر و حل می‌کند. بررسی کنید که آیا این فرآیند مشکل را برطرف میکند یا خیر.

  1. حذف فایل ها از دانلود

برخی از فایل‌ها در قسمت دانلودها وجود دارند که امکان دارد آن‌ها را باز می‌کنید، اکسپلورر از کار بیفتد. فرآیند باز کردن پوشه زمانی که آن‌ها از فایل های زیادی تشکیل شده باشند کندتر عمل می‌کند. هنگامی که برخی از فایل های غیر ضروری را از دانلودها حذف می کنید، می توانید روند را سریع کنید و راهکاری برای مواردی که باز نمی شوند پیدا کنید. نصب‌کننده‌های نرم‌افزار ممکن است به پوشه دانلود‌های شما اضافه شوند، بنابراین بلافاصله آن‌ها را پاک کنید.

سخن آخر

اگر با مشکل باز نشدن فایل‌های دانلود شده رو به رو شدید، بتوانید با خواندن این مقاله راه حل مناسبی را برای برطرف کردن این مشکل پیدا کنید.

نمایندگی ایسوس ارائه دهنده خدمات تعمیر لپ تاپ ایسوس، تعمیر تبلت ایسوس، تعمیر موبایل ایسوس، تجهیزات شبکه، تعمیر آل این وان ایسوس می باشد. برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید.

3.6/5 - (5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *