نمایندگی ایسوس

مشکلات رایج تبلت ایسوس

مشکلات رایج تبلت ایسوس
زمان مطالعه مطلب 6 دقیقه

ایسوس را می توان یکی از برندهای مشهور در زمینه طراحی و تولید تبلت دانست که مدل‌های متنوعی را در بازه‌های قیمتی متفاوت روانه بازار کرده است، در این مقاله قصد داریم مشکلات رایج تبلت های ایسوس را بررسی کنیم و راه‌ حل آن‌ها را به شکل کامل آموزش دهیم.

خاموش شدن نمایشگر

یکی از مشکلاتی که امکان دارد زمان کار کردن با تبلت ایسوس تجربه کنید، خاموشی نمایشگر می باشد که می‌تواند بسیار نگران ‌کننده باشد، اما آیا می‌دانید که خاموشی صفحه نمایش نمی‌تواند لزوما نشان‌ دهنده خرابی سخت افزار تبلت باشد؟ شما می‌توانید قبل از مراجعه به نمایندگی تعمیر تبلت ایسوس، مراحل زیر را مورد بررسی قرار دهید.

آیا تبلت ایسوس روشن است؟

نسبت به روشن بودن تبلت ایسوس بعد از خاموش شدن نمایشگر، اطمینان پیدا کنید. می‌توانید با کمک کلید پاور موجود در سمت راست تبلت و نگه داشتن آن برای چند ثانیه، دستگاه را روشن کنید. گاهی ممکن است به دلایل گوناگون شاهد خاموشی خود به خودی تبلت ایسوس باشید که این موضوع باعث شود نسبت به خرابی نمایشگر مشکوک شوید.

خیس شدن تبلت ایسوس

در صورتی که نمایشگر تبلت ایسوس خیش شود، ممکن است نتوانید صفحه نمایش را روشن کنید. گاهی اوقات ممکن است با دو بار ضربه زدن روی صفحه نمایش بتوانید آن را روشن کنید، اما در صورتی که صفحه نمایش خیس شود و این اتفاق رخ ندهد، نمی‌توان گفت علت عمل نکردن صفحه نمایش، خرابی احتمالی آن است. شما باید ابتدا نمایشگر را به خوبی خشک کنید و سپس آن را روشن نمایید.

مشکلات رایج تبلت ایسوس
مشکلات رایج تبلت ایسوس

بررسی قاب تبلت ایسوس

گاهی وقت‌ها امکان دارد کاربران از قاب‌های ضخیم استفاده کنند و زمانی که کلید پاور را فشار می‌دهید، صفحه نمایش به دلیل عدم وارد کردن فشار کافی به کلید پاور روشن نمی‌شود. بهتر است محافظ و قاب را از تبلت جدا کنید و سپس کلید پاور را مجددا فشار دهید.

راه اندازی مجدد تبلت

از دیگر اقداماتی که باید بعد از بررسی موارد ذکر شده انجام دهید، راه ‌اندازی دوباره تبلت است. گاهی ممکن است به دلیل بروز مشکلات نرم افزاری شاهد خاموش شدن صفحه نمایش در تبلت ایسوس باشید، اما این مورد نمی‌تواند گویای خرابی صفحه نمایش باشد. می‌توانید با فشار دادن کلید پاور تبلت خود به مدت 20 ثانیه و به شکل ثابت نگه ‌دارید تا زمانی که تبلت مجددا راه ‌اندازی شوید. زمانی که لوگوی ایسوس را مشاهده کردید، انگشت خود را از روی کلید پاور بردارید.

اتصال تبلت به شارژر

یکی از مواردی که زمان خاموش شدن صفحه نمایش باید مورد بررسی قرار دهید، شارژ بودن تبلت است. گاهی اوقات ممکن است کلید پاور را هم فشار دهید و دستگاه به علت شوک وارد شده به تبلت لوگو را نشان دهد، اما توانایی روشن شدن کامل را نداشته باشد. توصیه می شود دستگاه را به شارژر متصل کنید و بعد از دو دقیقه دوباره روشن کنید. با انجام این کار می‌توانید تمام موارد موجود برای حل مشکلات رایج تبلت ایسوس پیرامون خاموشی صفحه نمایش را انجام دهید.

شارژ نشدن باتری

شارژ نشدن باتری یکی دیگر از مشکلات رایج تبلت‌های ایسوس است. در صورتی که با این نقص در تبلت ایسوس مواجه شدید، باید موارد زیر را به شکل کامل مورد بررسی قرار دهید.

اتصال شارژر به برق

معمولا علت شارژ نشدن باتری تبلت را می‌توان وصل نشدن صحیح شارژر به برق دانست. گاهی ممکن است شارژرهای سه پین که نیازمند تبدیل 3 به 2 می باشند، به دلیل خرابی تبدیل مانع از شارژ باتری شوند. همچنین اتصال نادرست شارژر به برق هم می‌تواند از دلایل مهم ناتوانی شارژ باتری باشد.

سالم بودن کابل شارژ

دومین اقدامی که باید انجام دهید، بررسی سلامت کابل شارژ است. خرابی کابل شارژ در تبلت های ایسوس و دیگر موبایل های هوشمند به یکی از مشکلات رایج عدم شارژ باتری تبدیل شده است و باید این موضوع را مورد بررسی قرار دهید. اگر قطع و وصل شدن اتصال را بعد از متصل کردن کابل شارژ به تبلت مشاهده کردید، بنابراین می توان گفت کابل شارژ خراب شده است. همچنین پارگی یا هرگونه حالت جدید در کابل که نشان ‌دهنده تغییر به وجود آمده باشد نیز می‌تواند خرابی کابل را نشان دهد. بهتر است یک کابل جدید تهیه کنید و بعد از آن شارژ شدن باتری را بررسی کنید.

 

مشکلات رایج تبلت ایسوس

آیا عمر باتری به پایان رسیده است؟

یکی دیگر از مواردی که می‌تواند مانع از شارژ تبلت شود، تمام شدن عمر باتری است. در این شایط اگر کابل شارژ و شارژ اصلی را هم تعویض کنید، دیگر امکان دریافت شارژ از طرف باتری وجود ندارد. در این شرایط می‌توانیم بگویم عمر باتری تبلت به پایان رسیده و باید آن را تعویض کرد. البته برای تعویض باتری تبلت ایسوس باید به نمایندگی ایسوس مراجعه کنید تا این کار بدون بروز مشکلات احتمالی انجام گردد. ناگفته نماند تعویض باتری می‌تواند خطرناک باشد و ما توصیه می‌کنیم این کار را در محیط خانه انجام ندهید.

آسیب دیدن پورت شارژ تبلت

در صورتی که پورت شارژ تبلت ایسوس خراب شده باشد، امکان شارژ کردن باتری هم وجود ندارد. معمولا می‌توان خرابی سوکت شارژ را به عنوان یکی از رایج ترین مشکلات تبلت ایسوس به شمار آورد و برای تعمیر آن باید به نمایندگی رسمی مراجعه کنید. می‌توانید با تعویض سوکت، مشکل شارژ باتری را به راحتی و در کوتاه ترین زمان ممکن حل کنید.

خرابی دوربین تبلت ایسوس

یکی دیگر از مشکلات رایج تبلت های ایسوس را می‌توان خرابی دوربین دانست و برای برطرف کردن آن کافی است مراحل زیر را دنبال کنید. توجه کنید که برای حل نقص های ایجاد شده در دوربین نیازمند مراجعه به مراکز تعمیرات نخواهید بود و معمولا با انجام کارهای زیر می‌توانید به خوبی آن را حل کنید.

غیر فعال شدن دوربین

یکی از مهم‌ترین و رایج‌ترین خرابی‌های ایجاد شده در دوربین تبلت ایسوس را باید غیرفعال شدن آن دانست. شما می‌توانید برای رفع این مشکل وارد تنظیمات تبلت شوید و از قسمت برنامه‌ها، دوربین را انتخاب کنید تا بتوانید آن را فعال‌ سازی کنید. زمانی که وارد بخش برنامه دوربین شوید، کافی است روی گزینه Enable به منظور فعال ‌سازی کلیک کنید.

پاکسازی اطلاعات دوربین

گاهی اوقات امکان دارد زیاد شدن اطلاعات دوربین باعث خرابی دوربین شود. برای انجام این کار، فقط باید اطلاعات دوربین را پاکسازی کنید. شما می‌توانید برای انجام این کار به بخش تنظیمات بروید و از قسمت برنامه‌ها دوربین را انتخاب کنید سپس با انتخاب گزینه  Clear Data، مشکل را برطرف کنید.

به روز رسانی دوربین

اگر زمان زیادی است که تبلت ایسوس را آپدیت نکرده‌اید، کافی است دستگاه را به روز رسانی کنید تا بدین ترتیب، مشکل کار نکردن دوربین حل شود. برای این کار باید به تنظیمات بروید و از بخش About Device، گزینه آپدیت نرم افزار را انتخاب نمایید. هم اکنون تبلت مجددا راه ‌اندازی خواهد شد و مشکل دوربین حل می‌شود.

راه ‌اندازی مجدد دستگاه

در شرایطی که روش‌های قبل را مورد بررسی قرار دادید، اما موفق به راه ‌اندازی دوربین نشدید، بهتر است یک مرتبه تبلت ایسوس را خاموش و روشن کنید. شما با راه ‌اندازی مجدد تبلت می‌توانید باگ‌های نرم افزاری را برطرف کنید و همین مسئله تاثیر زیادی در رفع مشکل و خرابی دوربین خواهد داشت.

نقص در اسپیکر

اگر تبلت ایسوس دچار خرابی در اسپیکر شده و هیچ صدایی پخش نمی‌شود، لازم است روش‌های زیر را برای رفع مشکل احتمالی بررسی کنید.

خرابی خروجی صدا

یکی از شایع ‌ترین دلایل کاهش صدای تبلت را باید کثیف شدن خروجی صدا عنوان کرد. می‌توانید خروجی‌های صدا را مورد بررسی قرار دهید و با یک پنبه آغشته به مقدار کمی الکل، پاکسازی را انجام دهید. با انجام این کار می‌توانید هرگونه گرد و غبار را خارج کرده و قطعا کیفیت صدای بهتری را تجربه کنید.

قرار دادن گوشی در حالت سکوت

یکی دیگر از علت های قطع شدن صدای تبلت را می‌توان گذاشتن در حالت سکوت دانست. گاهی وقت‌ها ممکن است این گزینه را فعال‌ سازی کنید، اما نسبت به غیرفعال کردن آن اقدام نکنید. با این کار می‌توانید مشکل قطعی صدا را حل کنید.

راه اندازی مجدد تبلت

در صورتی که روش‌های شرح داده شده را برای رفع مشکل صدای تبلت ایسوس انجام دادید، اما موفق به رفع مشکل نشدید، بهتر است راه ‌اندازی دوباره تبلت را مدنظر قرار دهید. گاهی اوقات می‌توانید با یک بار خاموش و روشن کردن تبلت، مشکل صدا را به خوبی حل کنید.

استفاده از هدفون

بهتر است در مرحله آخر از هدفون یا هندزفری سیمی برای تست صدا استفاده نمایید. این کار می‌تواند دیگر احتمالات خرابی اسپیکر را رد کرده و نتیجه خوبی ارائه کند.

داغ کردن بیش از اندازه تلبت ایسوس

آیا می‌دانید افزایش گرمای دستگاه می‌تواند باعث خرابی تبلت ایسوس شود؟ معمولا به این مشکل Overheating می گویند و قطعا شرایط بدی را برای شما رقم می زند.

باز بودن چند برنامه به صورت همزمان

اگر تعداد زیادی برنامه‌ را به صورت همزمان باز کرده‌اید، احتمالا دچار مشکل می شوید. معمولا باز کردن تعداد زیادی برنامه به شکل همزمان می‌تواند باعث داغ شدن و افزایش حرارت در تبلت شود که نتایج خوبی به همراه ندارد.

قرار ندادن تبلت در محیط گرم

در صورتی که تبلت را در محیطی گرم و یا در برابر نور خورشید قرار دهید، قطعا خطرآفرین خواهد شد. افزایش گرما و حرارت تبلت می‌تواند مشکلات زیادی را برای کاربران ایجاد کند. در این شرایط باتری دگرگون شده و می‌تواند خطرهای بسیاری را به همراه داشته باشد.

کلام آخر

در این مقاله تلاش کردیم رایج ترین مشکلات تبلت های ایسوس را معرفی کنیم که هر کدام می‌تواند مشکلات زیادی را برای شما ایجاد کند. بدون شک با دانستن بعضی نکات می‌توانید شرایط تبلت را در مقایسه با گذشته بهتر کنید.

نمایندگی ایسوس ارائه دهنده خدمات تعمیر تبلت ایسوس، تعمیر موبایل ایسوس، تجهیزات شبکه، تعمیر آل این وان ایسوس و تعمیر لپ تاپ ایسوس می باشد. برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *