وبلاگ

ساخت یوزر در ویندوز 10
دسته بندی:

فهرست مطالب

آموزش ساخت یوزر جدید در ویندوز 10

ساخت یوزر در خط فرمان ویندوز 10 خیلی راحت تر از اجرای آن با رابط کاربری می باشد.  اگر قصد ساخت یوزر در ویندوز 10 را دارید، می‌توانید از طریق مسیر رابط  کاربری (UI) یا مسیر خط فرمان ویندوز (command prompt) این کار را انجام دهید. دستور ساخت یوزر در خط فرمان ویندوز در وقت شما صرفه جویی خواهد کرد. به وسیله رابط خط فرمان مایکروسافت ویندوز می‌توانید چند یوزر را همزمان ایجاد کنید؛ بدون اینکه نیاز باشد جداگانه برای ساخت این اکانت‌ها زمان بگذارید. دستور Net user یک دستور کاربردی است که با کمک آن کاربران می‌توانند به طور حرفه‌ای اکانت‌های کاربری را مدیریت کنند. این روش این امکان را به شما می‌دهد، با ساخت یوزر جدید در این نسخه از ویندوز، به شکل همزمان از دو اکانت جداگانه برای ورود به سیستم استفاده کنید. با داشتن دو حساب مجزا در ویندوز، کاربران می توانند با حفظ حریم شخصی خود، از یک سیستم به شکل مشترک استفاده کنند.  در این صورت بدون این که کاربران دیگر به اطلاعات و حساب کاربری شما دسترسی یابند می توانند با یک اکانت مستقل وارد سیستم شوند و از آن استفاده کند. همچنین برای ارتباط با نمایندگی تعمیرات لپ تاپ ایسوس میتوانید با شماره های ثبت شده در سایت تماس بگیرید. اگر می‌خواهید با روش ساخت یوزر در خط فرمان ویندوز 10 آشنا شوید تا پایان مقاله همراه ما باشید.

مایکروسافت ویندوز

مایکروسافت ویندوز به خانواده‌‌ای از سیستم‌های عامل برای سیستم های شخصی، سرورها، تلفن‌های هوشمند و … اطلاق می‌شود که همگی توسط کمپانی Microsoft توسعه یافته‌اند.  می توان سیستم عامل ویندوز را به جرات پرطرفدارترین سیستم عامل در جهان دانست. کاربران زیادی در جهان همه روزه از این سیستم عامل برای انجام تسک های متنوع بر روی قطعات ست افزاری سیستم استفاده می‌کنند.

ساخت یوزر در ویندوز 10 به وسیله پنجره Run

این روش یک روش عمومی است که هم در ویندوز 10 و همچنین دیگر ویندوزها قابل استفاده است. برای ساخت یوزر جدید به این طریق باید پنجره Run را باز نمایید و در کادری که به شما نمایش داده می شود عبارت  lusrmgr.msc را وارد نمایید. حال گزینه ok  را انتخاب کنید و در صفحه باز شده وارد فولدر Users شوید.  سپس در پنجره باز شده کلیک راست کنید و گزینه New User را انتخاب نمایید. بعد از انجام این کار یک پنجره برای شما باز می شود که در آن باید برای اکانت تازه ساخته شده نام کاربری انتخاب کنید.

برای کامل کردن فرایند ساخت اکانت مهمان تیک گزینه User must change password on next logon را بردارید و به جای آن تیک گزینه Password never expires را فعال کنید. در انتهای کار روی گزینه Create و بعد از آن Close کلیک نمایید تا به این شکل حساب کاربری جدیدی در ویندوز برای شما ایجاد شود.

 

"Accounts>Network

بعد از طی کردن مسیر بالا بر روی گزینه Add someone else to this PC کلیک کنید. بعد از اضافه کردن یوزر جدید باید نحوه لاگین شدن و جزئیات اکانت جدید را نیز وارد کنید. با این که ایجاد یوزر جدید از طریق رابط کاربری کار ساده ای به نظر می رسد، اما اگر نیاز به ساخت چندین یوزر به طور همزمان دارید ین روش بسیار زمان بر است. برای ساخت چنداکانت یوزر جدید با استفاده از روش خط فرمان ویندوز در زمان شما بسیار صرفه جویی خواهد کرد.

ساخت یوزر جدید از مسیر خط فرمان  Microsoft Windows

اولین قدم باز کردن محیط خط فرمان با دسترسی Administrator می باشد، سپس دستورات لازم را با توج به درخواست خود وارد کنید. لازم به ذکر است با نداشتن دسترسی به Administrator نمیتوانید از دستور Net user به شکل کامل استفاده کنید.

ساخت یوزر جدید به شکل ساده

ابتدا با استفاده از دستور زیر ساختار اصلی  net user را بسازید.

net user USERNAME PASSWORD /ADD

مثلا اگر نام کاربری azaronline و پسورد 1234 باشد دستور به صورت net user azaronline 1234 /ADD نوشته می شود.

اگر می خواهید در زمان ساخت یوزر، پسورد نمایش داده نشود از دستور زیر استفاده کنید و در خط بعدی آن پسورد را وارد نماید.

net user /add azaronline *

بهد از وارد کردن این دستور خط فرمان از شما پسورد میخواهد و سپس مجدداً آن را تایید کنید.

Type a password for the user:

Retype the password to confirm:

پس از این که پسورد را وارد کردید عبارت زیر برای شما نمایش داده می‌شود:

The command completed successfully.

ساخت یوزر به وسیله پارامترهای اضافه

برای مثال از پارامتر Full Name استفاده می کنیم. اگر نیاز دانستن تمام اطلاعات از تمام پارامترها دارید، می توانید از دستور net user /help  استفاده کنید.

net user azaronline 1234 /ADD /fullname:”azaronline user”

اضافه کردن یک یوزر اکانت جدید به دامنه

برای اضافه کردن یوزر جدید ویندوز به دامنه می‌توانید از دستورالعمل زیر استفاده نمایید:

net user username password/ADD /DOMAIN

توجه کنید که در دستور بالا نام دامنه آورده نمی‌شود. در این روش یوزر به شکل خودکار به دامنه‌ای که سیستم شما به آن تعلق دارد اضافه می‌شود. مثلا اگر بخواهید یوزر azaronline با پسورد 1234 به دامنه اضافه کنید باید در قسمت command prompt دستور زیر را تایپ نمایید:

net user azaronline  1234/ADD  /DOMAIN

تنظیمات حساب کاربری مایکروسافت ویندوز

بعد از ایجاد حساب کاربری جدید با استفاده از خط فرمان مایکروسافت ویندوز، نوبت به آن می‌رسد که از پنل CMD برای تنظیمات حساب کاربری استفاده نمایید. در ادامه با چند مثال ساده به شما نحوه ایجاد تغییرات در حساب کاربری را آموزش می دهیم.

 

حساب کاربری مایکروسافت ویندوز

حساب کاربری مایکروسافت ویندوز

 

تغییر نام یوزر

دستور Net use قابلیت تغییر نام یوزر را ندارد. برای انجام این کار باید از دستور wmic استفاده کنید.

تغییر پسورد

با استفاده از دستور net user امکان تغییر پسورد وجود دارد. برای تغییر رمز باید عبارت یر را در قسمت CMD تایپ کنید.

net user USERNAME PASSWORD

اگر می‌خواهید امکان تغییر پسورد را به کاربران بدهید، باید از دستور زیر استفاده کنید:

net user username password /ADD /PASSWORDCHG:Yes

اما اگر نمی‌خواهید این قابلیت را به آن ها بدهید در رابط خط فرمان دستور زیر را وارد کنید.

net user username userpasswd /ADD /PASSWORDCHG:NO

اگر می خواهید مشخص کنید که یک کاربر بخصوص برای ورود به اکانت خود نیاز به پسورد داشته باشد یا خیر، از گزینه /PASSWORDREQ  استفاده نمایید.

net user azaronline/ADD /PASSWORDREQ:Yes/No

مشاهده تنظیمات حساب کاربری مایکروسافت ویندوز

اگر می‌خواهید مشخصات هر کدام از یوزرها را مشاهده کنید، باید بعد از دستور net user نام کاربری را در خط فرمان وارد نمایید:

net user username

بعد از وارد کردن دستور دکمه ی enter را بزنید تا مشخصات یوزر برای شما نمایش داده شود.

کلام آخر

در این مقاله هر آنچه که باید در مورد ساخت یوزر جدید ویندوز را به شما آموزش دادیم. امیدواریم این مطلب برای شما آموزنده باشد. اگر در ساخت یوزر جدید به مشکل برخوردید می توانید از مشاوران نمایندگی ایسوس کمک بگیرید.

نمایندگی ایسوس همچنین ارائه دهنده خدمات دیگری مانند تعمیر تبلت ایسوس، تعمیر موبایل ایسوس، تجهیزات شبکه، تعمیر آل این وان ایسوس می باشد. برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)
سبد خرید