نمایندگی ایسوس

ریکاوری هارد لپ تاپ ایسوس

ریکاوری هارد لپ تاپ
زمان مطالعه مطلب 5 دقیقه

گاهی اوقات امکان دارد هارد لپ تاپ ایسوس به دلیل ضربه آسیب ببیند، و همین ضربه باعث از بین رفتن و پاک شدن اطلاعات داخل هارد شود. در این مواقع با توجه به میزان آسیب تکنسین های نمایندگی ایسوس امکان و یا عدم امکان ریکاوری هارد لپ تاپ را بررسی میکنند. با این که هاردهای لپ تاپ ایسوس از قدرت بالایی برخوردارند اما گاهی ممکن است اطلاعات و داده های ذخیره شده داخل آن ها از بین برود و پاک شود. گاهی اطلاعات داخل هاردها برای کاربران بسیار مهم است به همین دلیل این سوال برای کاربران پیش می آید که آیا امکان بازیابی اطلاعات لپ تاپ ایسوس وجو دارد یا خیر؟ در نمایندگی ایسوس تکنسین های مجرب در زمینه تعمیرات و ریکاوری هارد لپ تاپ ایسوس فعالیت دارند. در ادامه مقاله به بررسی امکان ریکاوری لپ تاپ ایسوس می‌پردازیم.

چگونه هارد آسیب میبیند و نیاز به ریکاوری دارد؟

اولین نکته مهم در رابطه با ریکاوری و بازیانی اطلاعات هارد بررسی میزان شدت و آسیب وارد شده به هارد است. میزان آسیب وارد شده به هارد در روند تمیر پذیر بودن آن تاثیر دارد. لازم به ذکر است که هر آسیبی به هارد با هر شدتی می تواند باعث از بین رفتن اطلاعات داخل هارد شود. هر موردی که باعث جا به جایی ناگهان یو شدید هارد شود مانند زمین خوردن لپ تاپ، پرت شدن جسمی بر روی لپ تاپ، تکان های شدید به دستگاه و …  باعث پریدن اطلاعات داخل هارد می‌شود.

اسیب های متفاوت هارد لپ تاپ

حالت های متفاوتی برای امکان پذیر بودن تعمیر و ریکاوری هارد لپ تاپ وجود دارد که در ادامه آن ها را بررسی خواهیم کرد.

وارد شدن ضربه با شدت کم

گاهی اوقات آسیب و ضربه ای که به هارد لپ تاپ وارد شده است بسیار شدید نمی‌باشد. در این شرایط اطلاعات از بین می‌رود، اما بازیابی اطلاعات هارد لپ تاپ امکان پذیر می باشد. تعمیرکاران نمایندگی ایسوس با استفاده از تجهیزات تخصصی قادرند اطلاعات از دست رفته هارد را بازیابی کنند. گاهی اوقات نیز علاوه بر بازیابی اطلاعات هارد لپ تاپ ایسوس خود هرد نیز قابل تعمیر است و می توان مجددا از آن استفاده کرد.

وارد شدن ضربه با شدت زیاد

گاهی اوقات نیز میزان ضربه و آسیبی که به هارد لپ تاپ وارد شده است شدت زیادی دارد و آسیب وارد شده به هارد کاملا جدی است. در این شرایط اطلاعات کامل هارد از بین می رود. برای بازیابی اطلاعات در این شرایط نیاز به ابزارهای تخصصی تر و مهارت زیاد تعمیرکاران وجو دارد. در چنین مواقعی گاهی ممکن است در نگاه اول دسترسی به اطلاعات از دست رفته غیر ممکن به نظر برسد، اما با باز کردن هارد لپ تاپ تکنسین متوجه می شود ه هارد کاملا سالم است. در این صورت تکنسین از یک هارد قدیمی کمک می گیرد، سپس به جراحی هارد اسیب دیده می پردازد. به این شکل اطلاعات هارد اسیب دیده را روی یک هارد سالم ذخیره می کنند.

روش بازیابی اطلاعات لپ تاپ ایسوس

همان طور ک می دانید هارد دیسک بزرگترین حافظه جانبی موجود در لپ تاپ است که تقریباً تمام اطلاعات و داده‌ها مانند سیستم عامل، فایل‌ها و … روی آن قرار می‌گیرند. هارد یک وظیفه دارد و آن حفظ دائمی اطلاعات است. هر اطلاعاتی که برای ذخیره شدن به هارد ارسال می‌شود، تا موقعی که پاک نشود باقی خواهد ماند. امکان دارد دلایل محیطی نیز در از بین رفتن اطلاعات تاثیر داشته باشد، که بهترین کار برای از بازیابی اطلاعات مراجعه به نمایندگی تعمیرات لپ تاپ ایسوس که در زمینه بازیابی اطلاعات فعالیت دارند می باشد.

 

تعمیر هارد لپ تاپ
تعمیر هارد لپ تاپ

 

نرم افزار بازیابی اطلاعات هارد لپ تاپ ایسوس

بسیاری از مراکز مدعی هستند که توانایی  بازیابی اطلاعات هارد لپ تاپ را به صورت کامل دارند. اما این ادعا هیچگاه به حقیقت نمی پیوندد و همچنان بسیاری از اطلاعات بعد از ریکاوری توسط نرم افزارهای موجود خارج از دسترس باقی می مانند. اما برای پیشگیری از اتلاف وقت و صرف هزینه های زیاد، پیشنهاد ما به شما این است که به نمایندگی رسمی ایسوس جهت بازیابی اطلاعات هارد مراجعه کنید. در نمایندگی ایسوس، این امکان وجو دارد که با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های بازیابی اطلاعات مانند pc3000 تمامی اطلاعات و داده های از دست رفته ریکاوری گردند.

قدرتمندترین سیستم سخت‌ افزاری نرم ‌افزاری حال حاضر که بسیاری از مراکز بازیابی در سطح دنیا که از آن استفاده میکنند، pc3000 است که این سیستم توانایی بازیابی اکثر اطلاعات از دست رفته را دارد. یکی از مهمترین ویژگی‌های این سیستم توانایی ویرایش فایل‌ها و ماژول‌ها به شکل دستی است.

گاهی اوقات مشاهده می شود که بعضی از مجموعه ها از دستگا‌ه‌های بازیابی چینی برای ریکاوری اطلاعات استفاده می‌کنند. این دستگاه‌ها در زمینه بازیابی اطلاعات صرفاً نقش یک ایمیج‌گیر هارد را دارند و در قیاس با  pc3000 روسیه، خیلی ضعیف عمل می‌کنند.

معرفی بعضی از نرم افزارهای بازیابی اطلاعات

در ادامه برخی از نرم افزارهای لپ تاپ ایسوس را به شما معرفی می کنیم.

Undelete Plus

یکی از راحت ترین نرم افزارها برای بازیابی اطلاعات لپ تاپ  Undelete Plus می باشد. این نرم افزار با داشتن ویژگی های ساده توانسته جزء محبوب ترین برنامه‌ها برای بازیابی اطلاعات شود. یکی از مزیت های این نرم افزار قابلیت طبقه بندی کردن آن است. برای مثال ممکن شما فقط چند عکس را نیاز داشته باشید و نیازی به سایر فایل ها ندارید. شما می توانید با کمک این نرم افزار با مشخص کردن نوع فایل فقط اطلاعات مود نیاز را بازیابی کنید.

TestDisk

نرم افزار TestDisk هم یکی از برنامه های قوی برای بازیابی اطلاعات هارد لپ تاپ می باشد که از تعداد یاد دانلودهای آن می توان به کاربرد آن پی برد. از ویژگی های TestDisk می توان به بازیابی تمامی فرمت ها و همچنین سکتور هاردها اشاره کرد که همین ویژگی باعث شده این نرم افزار به یک رقیب بی همتا در بازار تبدیل شود.

روش نگهداری از هارد

با توجه به ساختار هارد و فاصله بسیار کم میان هد و پلاتر می توان به حساسیت بالای هارد در هنگام وارد شدن ضربه ها و تکان های احتمالی پی برد. بنابراین، جلوگیری از ضربات و تکان های احتمالی، اولین راه برای افزایش عمر مفید هارد است.

جا به جایی مداوم لپ تاپ امکان ضربه و تکان وارد شده به هارد را چندین برابر می کند؛ بنابراین رعایت نکات مرتبط با نگهداری از لپ تاپ مهم است. برخی از نکات مرتبط با نگهداری لپ تاپ برای افزایش عمر مفید هارد در زیر ارائه شده است.

بهتر است تا حد امکان از جابجایی لپ تاپ به ویژه در هنگام روشن بودن آن خودداری شود.

درب لپ تاپ را هیچ گاه محکم نبندید. مخصوصا هنگامی که لپ تاپ روشن است.

یک نسخه پشتیبان از اطلاعات هارد تهیه کنید تا در صورت بروز خرابی در هارد، اطلاعات مورد نیازتان را از دست ندهید.

هارد را در مکانی قرار دهید که امکان آب خوردگی نداشته باشد. آبخوردگی هارد باعث مشکلات جدی در هارد خواهد بود.

زمان وصل کردن هارد به دیگر سیستم ها یا جدا کردن هارد از دستگاه ها به نوسانات احتمالی برق توجه کنید.

کلام آخر

گاهی هارد دیسک به عنوان متداول ترین رسانه ذخیره اطلاعات دچار خرابی میگردد. برخی از کاربران از کلمه هارد سوخته نیز برای این مشکل استفاده میکنند، البته بهتر است از این کلمه برای این مشکل استفاده نشود. درحقیقت فقط برد هارد دیسک است که دچار سوختگی میشود. در هر صورت بازیابی اطلاعات هارد با بهترین کیفیت در مرکز ریکاوری و تعمیرات هارد لپ تاپ ایسوس صورت میگیرد.

همچنین نمایندگی ایسوس ارائه دهنده خدمات تعمیر تبلت ایسوس، تعمیر موبایل ایسوس، تجهیزات شبکه، تعمیر آل این وان ایسوس می باشد. برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید.

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *