نمایندگی ایسوس

راهنمای کامل تعمیر لولا در لپ تاپ ایسوس

تعمیرات لولای لپ تاپ ایسوس
زمان مطالعه مطلب 5 دقیقه

آیا در مورد نحوه تعمیر لولای لپ تاپ ایسوس گیج شده اید؟ نمی دانید هزینه آن چقدر خواهد بود و روش تعمیر آن چگونه است، بنابراین ما این مقاله را نوشتیم تا یک راهنمای کامل برای تعمیر لپ تاپ ایسوس در اختیار شما قرار بگیرد.

 

لولا در لپ تاپ چیست

لولا نوعی شی است که از طریق آن دو شیء دیگر با هم ارتباط دارند. به طور مشابه، در لپ تاپ یک لولا وجود دارد که از طریق آن قسمت پشتی لپ تاپ، صفحه نمایش و قسمت جلویی لپ تاپ متصل شده است.

اگر به طور اتفاقی لولا لپ تاپ شما شکسته است، ممکن است هنگام استفاده از لپ تاپ مشکلاتی پیش بیاید. ممکن است به درستی باز نشود یا در غیر این صورت، ممکن است به درستی بسته نشود.

 

مکانیسم لولا لپ تاپ

لولا لپ تاپ شامل دو قطعه فلزی است که به هم چسبیده اند و یک پین گرد این قطعات را به هم متصل کرده و به آنها اجازه می دهد تا به صورت محدود بچرخند. این لولا طراحی تاشو لپ تاپ را حفظ می کند. از فشار بر روی بدنه جلوگیری می کند.

دلایل خرابی لولای لپ تاپ ایسوس

دلایل خرابی لولای لپ تاپ ایسوس

لولا لپ تاپ یک قسمت بسیار نرم است، اگر از آن به خوبی مراقبت نکنید، ممکن است به راحتی شکسته شود. و هیچ ضمانتی در مورد قسمت لولای لپ تاپ وجود ندارد، اگر لولا خراب است، باید آن را خودتان تعمیر کنید یا در غیر این صورت اگر به مرکز خدمات مراجعه کنید، مرکز خدمات مقداری پول از شما برای تعمیر لولا می گیرد.

در اینجا به برخی از تکنیک هایی که لولا لپ تاپ شما شکسته شده اشاره می کنیم و اگر به این تکنیک ها نگاه کنید ، می توانید به راحتی از لپ تاپ خود در برابر خطر شکسته شدن لولای لپ تاپ جلوگیری کنید.

 

درب لپ تاپ را به درستی باز کنید

اگر لپ تاپ خود را به طور دقیق باز نکنید و بار اضافی به لولا های لپ تاپ شما وارد می شود و هنگامی که نتوانست بار را تحمل کند، شکسته می شود، پس حتما با احتیاط درب لپ تاپ را باز کنید.

 

درب لپ تاپ را به درستی ببندید

بسیاری اوقات ما برای بستن لپ تاپ عجله داریم و بنابراین نیروی زیادی به آن وارد می کنیم و در این حالت، لولا می تواند شکسته شود.

 

موقعیت های خاص

گاهی اوقات ما لپ تاپ خود را در موقعیت های خاص قرار می دهیم و بنابراین اتفاق غیر معمول آن را به راحتی خراب می کند.

 

خم کردن بیش از حد در لپ تاپ

گاهی اوقات به دلیل کارهای ما، لپ تاپ خود را بیش از حد خم می کنیم و بنابراین لولا لپ تاپ ما فشار را احساس می کند و به این ترتیب ، لولا نیز می تواند کارگشا باشد.

 

خراب شدن پیچ های لولا

بسیاری از پیچ های کوچک در لپ تاپ وجود دارد و هنگامی که یکی از پیچ ها به طور تصادفی افتاد، لولا می تواند شکسته شود.

 

مسائل دیگر

اگر لپ تاپ خود را از روی درب آن بردارید، لولا نیز می تواند آسیب ببیند. همچنین، باز کردن آن فراتر از یک زاویه خاص ممکن است آن را بشکند. پس همیشه کمتر از زاویه خاصی درب لپ تاپ خود را باز کنید تا لولای آن از آسیب های جدی در امان بماند.

 

مشکلات لولای لپ تاپ و راه حل های آنها

لولاي لپ تاپ بيش از ساير لوازم جانبي دچار استهلاک و خرابی می شود. جنس لولای لپ تاپ باید از آلیاژ های با کیفیت ساخته شود تا به مرور زمان و استفاده زیاد دچار خرابی نشود. اما در بعضی از لپ تاپ ها از لولایی با کیفیت پایین استفاده می شود که در کمترین زمان ممکن خراب می شود و باید نسبت به تعویض آن اقدام کرد.

لولا از طریق پیچ هایی به بدنه لپ تاپ متصل می شود و برای دوام و طول عمر بیشتر آنها، بهتر است لپ تاپ خود را در بهترین حالت نگهداری کنید و لولای آن را برای تعمیر و یا تعویض بازرسی دو ساله یا سالانه انجام دهید.

 

1.از خرید لپ تاپ های ارزان قیمت خودداری کنید.

اکثر لپ تاپ های ارزان قیمت طراحی شده اند تا با کمترین هزینه یک لپ تاپ با حداقل سیستم مورد نظر برای کارهای ساده ساخته شده است. آنها نباید بسیار محکم باشند و هرگونه سقوط جزئی ممکن است منجر به آسیب هایی از جمله شکستن لولا شود.

سرمایه گذاری روی یک مدل تجاری که با دوام طراحی شده باشد می تواند پرهزینه باشد اما در دراز مدت پول زیادی را صرفه جویی می کنید.

 

 1. هنگام بستن درب از هر دو دست استفاده کنید.

در بیشتر مواقع ما کاربران لپ تاپ را می بینیم که درب لپ تاپ خود را تنها با یک دست روی صفحه نگه می دارند. در حالی که این ممکن است برای شما مناسب باشد، گشتاور وارد شده به لولا در نهایت به مرور زمان به آنها آسیب می رساند

 

 1. از حمل لپ تاپ با قسمت صفحه نمایش خودداری کنید

معمولاً قسمت پایینی لپ تاپ شما سنگین تر از قسمتی است که صفحه نمایش را در خود جای داده است. ساده است هرگز لپ تاپ خود را با قسمت صفحه نمایش بلند و حمل نکنید تا از ضعیف شدن لولا آن جلوگیری کنید.

 

 

مراحل تعمیر لولای لپ تاپ ایسوس

 1. لپ تاپ را خاموش کرده و آداپتور برق را جدا کنید. هر دستگاه جانبی یا درایو متصل به لپ تاپ را از برق بکشید.
 2. لپ تاپ را خاموش کرده و به پشت بخوابانید.
 3. پیچ هایی را که پوشش پایه را به پایین لپ تاپ محکم می کنند، باز کنید. پوشش زیرین را کنار بگذارید.
 4. همه پیچ هایی را که صفحه کلید را به قسمت پشتی محکم می کند، بردارید.
 5. با کمک یک پیچ گوشتی تخت، مادربرد را جدا کرده و با دقت قاب صفحه کلید را بردارید.
 6. اگر روکش لولایی پیدا کردید، درپوش لولایی را بردارید و سپس کابل را که مادربرد را به صفحه متصل می کند جدا کنید.
 7. حالا پیچ هایی را که صفحه را به پایه لپ تاپ محکم می کنند، بردارید و سپس آن را با دقت بلند کنید.
 8. پیچ های مسئول ترکیب دو نیمه صفحه را باز کنید. با کمک انگشتان خود قاب جلویی را بلند کرده، سپس کابل ویدیو را بردارید و صفحه LCD را از روی قاب بردارید.
 9. پیچ های ثابت شده بر روی صفحه نمایش را بردارید، لولا شکسته را برداشته و سپس آن را با یک لولای جدید جایگزین کنید.
 10. حالا تمامی مراحلی که انجام داده اید را به صورت برعکس انجام دهید.

 

تعویض لولا شکسته لپ تاپ ایسوس در مدل های مختلف تقریباً مشابه مراحل بالا است و بسته به مدل، کمی متفاوت خواهد بود.

 

سخن پایانی

تعمیر لولا لپ تاپ ضروری است زیرا ممکن است به لپ تاپ نیز آسیب برساند. برخی از لولا ها به درستی طراحی نشده اند و به همین دلیل به راحتی می شکنند. علاوه بر این برخی از آنها با گذشت زمان شوک می شوند و در برابر حرکت و کارکرد معمولی خود مقاومت می کنند. شکستن لولای لپ تاپ باعث می شود لپ تاپ شما مستعد آسیب دیدگی در بدنه و همچنین احتمال آسیب زدن به اجزای درونی لپ تاپ مانند مادربرد نیز زیاد می شود.

بنابراین اگر لولا لپ تاپ شما خراب است، با روش توضیح داده شده در بالا می توانید خودتان مشکل را برطرف کرده و در هزینه هایی که برای تعمیرکار در نظر گرفته اید صرفه جویی کنید.

شرکت ایسوس توتال ارائه دهنده خدمات تعمیرات از جمله تعمیر تبلت ایسوس ، تعمیر موبایل ایسوس ، تعمیر آل این وان ایسوس و تعمیرات تجهیزات شبکه ایسوس می باشد . برای اطلاعات بیشتر و ثبت سفارش تعمیر خود با کارشناسان ما تماس بگیرید .

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *