نمایندگی ایسوس

روش های اتصال به وای فای در ویندوز 11

روش های اتصال به وای فای در ویندوز 11
زمان مطالعه مطلب 8 دقیقه

وای فای یک دهه قبل بسیار لوکس بود اما امروزه یکی از ملزوماتی است که باید در هر خانه ای باشد. تمام این مزایای شگفت‌ انگیز وای‌فای، اگر به آن متصل نباشیم، معنایی ندارند، دستگاه‌های جدید و گاهی اوقات آخرین به‌ روزرسانی‌ ها نیز می‌ توانند باعث قطع ارتباط وای ‌فای شوند. اگر به هر دلیلی با قطع وای فای دستگاه ویندوز 11 خود مواجه هستید، در اینجا چند روش وجود دارد که می توانید برای اتصال یا اتصال مجدد به دنیای بی سیم شگفت انگیز ما استفاده کنید.برای تعمیر لپ تاپ ایسوس خود می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید

 

از نوار وظیفه به وای فای متصل شوید

ویندوز 11 دکمه های  Wi-Fi، Sound/Speaker  و Battery را در یک جعبه شفاف کوچک در گوشه سمت راست پایین نوار وظیفه قرار داده است. تنظیمات سریع هر نماد را می توان به طور جداگانه با نگه داشتن مکان نما روی هر یک از آنها پیش نمایش کرد. اما وقتی روی یک دکمه کلیک می‌کنید، گزینه‌های مربوط به همه دکمه‌های موجود در کادر ظاهر می‌شوند.

 • برای مشاهده گزینه های وای فای روی این کادر نیمه شفاف کلیک کنید.
 • در کادر گزینه‌ ها، در کنار نماد وای فای در قسمت بالای کادر، روی پیکان سمت راست که عبارت Manage Wi-Fi connections را نشان می‌دهد، کلیک کنید.
 • اگر وای فای خاموش است، با کلیک بر روی نوار کنار «Wi-Fi» آن را روشن کنید. Wi-Fi باید در طول فرآیند اتصال به اتصال Wi-Fi روشن شود.
 • پس از روشن شدن Wi-Fi، لیستی از تمام اتصالات Wi-Fi موجود را مشاهده خواهید کرد. روی اتصالی که می‌خواهید با آن ارتباط برقرار کنید کلیک کنید و « Connect » را بزنید.
 • اگر می خواهید از این پس به طور خودکار به همان Wi-Fi متصل شوید، کادر کنار « Connect Automatically » را انتخاب کنید. این کار بلافاصله شما را به شبکه Wi-Fi انتخابی وصل می ‌کند، همانطور که دستگاه شما روشن است.
 • رمز امنیتی شبکه یا رمز وای فای شبکه انتخابی را در کادر زیر « Enter the network security key » وارد کنید. سپس، روی « Next » کلیک کنید.
 • اکنون به شبکه وای فای مورد نظر خود متصل هستید.
 • اگر می ‌خواهید ارتباط خود را از هر شبکه وای فای قطع کنید، روی دکمه « Disconnect » که هنگام انتخاب یک شبکه وای فای متصل/ذخیره شده ظاهر می‌شود، کلیک کنید.

 

 

از تنظیمات ویندوز به وای فای متصل شوید

 • روی دکمه ” Start ” در نوار وظیفه کلیک کنید و ” Settings ” را از موارد پین شده انتخاب کنید.
 • یا با کلیک راست/دو انگشت روی دکمه Windows ضربه بزنید و از منو گزینه Settings را انتخاب کنید.
 • اکنون صفحه ” Settings ” باز می شود. گزینه «شبکه و اینترنت» را از سمت چپ این صفحه انتخاب کنید.
 • در صفحه « Network & Internet » که در سمت راست باز می شود، روی گزینه «Wi-Fi» کلیک کنید. در لیست اول خواهد بود. قبل از ادامه، حتماً کلید Wi-Fi را روی «on» فشار دهید.
 • در تنظیمات “Wi-Fi” که در مرحله بعد نشان داده می شود، گزینه ” Show Available Networks ” را انتخاب کنید.

 

 • لیستی از شبکه های Wi-Fi موجود در داخل و اطراف مکان خود را خواهید دید. اتصال مورد نظر را انتخاب کنید، رمز عبور یا کلید امنیتی شبکه را وارد کرده و روی «next» کلیک کنید.
 • جایگزینی برای این روش از طریق نماد جستجو است. روی نماد ذره بین کلیک کنید، که نشان دهنده دکمه جستجو در نوار وظیفه است “Wi-Fi” را در نوار جستجو که در بالاترین قسمت کادر جستجو ظاهر می شود، وارد کنید. از نتایج جستجوی سمت چپ، «Discover WiFi Networks» را انتخاب کنید یا روی «Open» در زیر نماد برنامه بزرگ در سمت راست کلیک کنید.
 • این شما را مستقیماً به صفحه تنظیمات Wi-Fi هدایت می کند. با کلیک بر روی گزینه ” Show Available Networks ” به همان روشی که قبلا ذکر شد ادامه دهید.
 • دستگاه ویندوز 11 شما اکنون به وای فای متصل است.

 

از Command Prompt به وای فای در ویندوز 11 متصل شوید

روی دکمه جستجو در نوار وظیفه کلیک کنید، “Command Prompt” را در نوار جستجو وارد کنید و سپس ” Run as Administrator ” را در زیر نام برنامه در سمت راست انتخاب کنید.

روی “بله” در درخواست کلیک کنید که آیا می خواهید برنامه تغییراتی در سیستم شما ایجاد کند یا خیر.

دستور netsh wlan show profiles را تایپ کنید و سپس کلید Enter را فشار دهید تا شبکه های WiFi موجود را ببینید.

شبکه وای فایی را که می‌خواهید به آن متصل شوید را از لیست User Profiles پیدا کنید و نام پروفایل کاربری آن شبکه خاص را بعد از ‘name=’ در دستور زیر وارد کنید.

 

netsh wlan connect name=<user profile name>

شما در یک لحظه به شبکه انتخابی متصل خواهید شد. نقطه ضعف این روش اتصال از قبل است. باید حداقل یک بار به شبکه(های) بی سیم متصل شده باشید تا در بخش ” User Profiles” ظاهر شود.

 اتصال به وای فای در ویندوز 11

نحوه اتصال به شبکه وای فای مخفی در ویندوز 11

معمولاً شبکه ‌های وای‌ فای نام خود (همچنین به عنوان شناسه مجموعه سرویس یا SSID شناخته می‌شود) را برای همه دستگاه‌ های موجود در محدوده پخش می ‌کنند و انتخاب شبکه ‌ای را که می ‌خواهند به آن متصل شوند را برای کاربران آسان می‌کند. هنگامی که یک شبکه به عنوان مخفی پیکربندی می شود، نام خود را پخش نمی کند. در عوض، دستگاه سرویس گیرنده باید با پخش نام صحیح شبکه ای که می خواهد به آن وصل شود، ارتباط برقرار کند.

برخلاف تصور رایج، شبکه ‌های وای ‌فای مخفی امن ‌تر نیستند. آنها پروتکل های رمزگذاری یکسانی دارند، بنابراین تنها چیزی که آنها را خاص می کند این واقعیت است که نام خود را پخش نمی کنند. دلیل اصلی مخفی کردن یک شبکه وای فای، جلوگیری از تلاش کاربران ناخواسته و مهاجمان اتفاقی برای اتصال به آن است. با این حال، یک مهاجم مصمم همچنان می تواند یک شبکه پنهان را پیدا کند.

برای اتصال به یک شبکه وای فای مخفی، باید جزئیات زیر را بدانید:

 • نام دقیق شبکه
 • نوع امنیتی (WEP، WPA2 و غیره)
 • رمز عبور (همچنین به عنوان کلید امنیتی شناخته می شود) که توسط شبکه پنهان استفاده می شود

سپس چندین راه برای اتصال دارید که در قسمت های بعدی توضیح می دهیم.

 

نحوه اتصال به یک شبکه وای فای مخفی با استفاده از تنظیمات سریع

ساده ترین روش برای اتصال دستگاه ویندوز 11 خود به یک شبکه وای فای مخفی، دسترسی به تنظیمات سریع است. ابتدا مطمئن شوید که آداپتور وای فای روشن است و در محدوده شبکه پنهانی هستید که می خواهید به آن متصل شوید. سپس Win + A را روی صفحه کلید خود فشار دهید تا تنظیمات سریع باز شود. یا روی هر یک از نمادهای Wi-Fi، حجم صدا یا باتری در گوشه سمت راست پایین صفحه کلیک کنید یا ضربه بزنید. در پنجره تنظیمات سریع، فلش کنار نماد Wi-Fi گزینه Manage Wi-Fi connections  را فشار دهید.

 

لیست شبکه را از تنظیمات سریع باز کنید

ویندوز 11 لیستی از تمام شبکه های Wi-Fi را که در محدوده دستگاه شما قرار دارند نمایش می دهد. به دنبال ورودی با نام شبکه پنهان باشید. این باید آخرین ورودی در لیست باشد. اگر ورودی شبکه پنهان وجود ندارد، به بخش بعدی این مقاله بروید. اگر ورودی موجود است، روی آن کلیک کنید تا انتخاب شود، سپس روی Connect کلیک کنید. همچنین اگر می‌خواهید به طور منظم از این شبکه Wi-Fi استفاده کنید و نمی‌خواهید هر بار به صورت دستی متصل شوید، کادر انتخاب « Connect automatically » را علامت بزنید.

 

 • نام شبکه را تایپ کرده و Next را فشار دهید.
 • اکنون رمز عبور (کلید امنیتی) شبکه وای فای مخفی را وارد کرده و Next را فشار دهید.
 • لپ تاپ یا تبلت ویندوز 11 شما به شبکه مخفی متصل می شود.

 

 

اتصال به یک شبکه Wi-Fi مخفی با استفاده از برنامه تنظیمات

گاهی اوقات ممکن است روش اول شکست بخورد زیرا شبکه Wi-Fi که می خواهید به آن متصل شوید به عنوان شبکه پنهان در لیست شبکه Wi-Fi ظاهر نمی شود. در این صورت، باید پس از باز کردن لیست شبکه، روی More Wi-Fi settings  کلیک یا ضربه بزنید.

با این کار بخش شبکه و اینترنت در برنامه تنظیمات باز می شود. برای رسیدن به همان مکان، همچنین می ‌توانید تنظیمات را باز کنید و به Network & internet -> Wi-Fi  بروید. روی ” Manage known networks ” کلیک کنید یا ضربه بزنید.

دکمه Add network  را در سمت راست صفحه فشار دهید. سپس باید نام شبکه را وارد کرده و نوع امنیتی شبکه پنهان را انتخاب کنید.

اگر شبکه دارای رمزگذاری است، اکنون باید رمز عبور را وارد کنید. کادر کنار « Connect even if this network is not broadcasting » را علامت بزنید. همچنین اگر می‌خواهید به طور منظم از این شبکه Wi-Fi استفاده کنید و نمی‌خواهید هر بار به صورت دستی متصل شوید، کادر انتخاب « Connect automatically » را علامت بزنید. بعد روی Save کلیک کنید.

 

نکته مهم: علامت زدن کادر انتخاب ” Connect even if this network is not broadcasting ” ممکن است حریم خصوصی شما را به خطر بیندازد، زیرا دستگاه شما به طور فعال شبکه پنهان را حتی اگر در محدوده نباشد جستجو می کند. سپس این پخش می تواند توسط متخصصان ماهر رهگیری شود. همچنین به این معنی است که دستگاه شما کمی انرژی بیشتری مصرف می کند، بنابراین اگر با باتری کار می کند، این را در نظر بگیرید.

شبکه پنهان اکنون در لیست شبکه Wi-Fi تنظیمات سریع نشان داده می شود. اگر به شبکه متصل نیستید و کادر اتصال خودکار را علامت زده اید، دستگاه شما به شبکه پنهان متصل می شود.

اگر اتصال خودکار را انتخاب نکردید، اکنون باید به صورت دستی به شبکه Wi-Fi مخفی متصل شوید. ادامه دهید و برنامه تنظیمات را ببندید، سپس به تنظیمات سریع (Win+A) برگردید. روی فلش کنار نماد Wi-Fi کلیک کنید. در لیست، ورودی جدید ایجاد شده را انتخاب کنید، سپس روی Connect کلیک یا ضربه بزنید.

 

اتصال به یک شبکه مخفی با استفاده از کنترل پنل و Set Up a Connection or Network

این روش سوم از زمان ویندوز XP وجود داشته است و تا حد زیادی بدون تغییر باقی مانده است. برای اتصال به یک شبکه Wi-Fi مخفی با استفاده از Set Up a Connection or Network ، ابتدا Control Panel را باز کنید. یکی از راه‌های انجام این کار، باز کردن منوی استارت، تایپ کردن ” Control Panel ” و فشار دادن Enter  یا انتخاب Control Panel در لیست نتایج است. سپس روی « View network status and tasks » در زیر شبکه و اینترنت کلیک یا ضربه بزنید.

اکنون روی « Set up a new connection or network » در قسمت پایین پنجره کلیک کرده یا ضربه بزنید.

با این کار Set Up a Connection or Network  راه اندازی می شود. ” Manually connect to a wireless network ” را انتخاب کنید و روی Next کلیک یا ضربه بزنید.

اطلاعات امنیتی شبکه WiFi خود را در فیلدهای مربوطه به شرح زیر وارد کنید:

 

 • نام شبکه را در قسمت Network name وارد کنید.
 • در قسمت Security type، نوع امنیت مورد استفاده توسط شبکه بی سیم پنهان را انتخاب کنید.
 • در قسمت کد امنیتی، رمز عبور شبکه وای فای مخفی را وارد کنید.
 • اگر نمی ‌خواهید دیگران گذرواژه ‌ای را که تایپ می‌کنید ببینند، کادر انتخاب « Hide characters » را علامت بزنید.
 • اگر می‌خواهید دستگاه شما وقتی در محدوده است، به‌طور خودکار به این شبکه متصل شود، کادری که می‌گوید «این اتصال را به‌طور خودکار شروع کنید» را علامت بزنید.
 • کادری که می‌گوید « Start this connection automatically » را علامت بزنید. این باعث می شود که ویندوز 11 به طور دوره ای شبکه پنهان را جستجو کند، حتی اگر دستگاه شما در منطقه تحت پوشش خود نباشد.

پس از اتمام همه چیز، روی Next کلیک کنید.

اگر در حال حاضر به شبکه دیگری متصل نیستید و کادری را که می‌گوید « Start this connection automatically » علامت زده‌اید، دستگاه شما به‌ طور خودکار به شبکه پنهان متصل می ‌شود. روی Close کلیک کنید و سپس پنجره Control Panel را ببندید.

اگر اتصال خودکار را انتخاب نکردید، اکنون باید با رفتن به تنظیمات سریع Win+A  به صورت دستی به شبکه Wi-Fi مخفی متصل شوید، روی فلش کنار نماد Wi-Fi کلیک کنید و شبکه مورد نظر خود را انتخاب کنید. ایجاد شده. در نهایت روی Connect کلیک کرده یا ضربه بزنید.

شرکت ایسوس توتال ارائه دهنده خدمات تعمیرات تخصصی از جمله تعمیر موبایل ایسوس ، تعمیر تبلت ایسوس ، تعمیر آل این وان ایسوس و تعمیر تجهیزات شبکه ایسوس می باشد . برای اطلاعات بیشتر با کاشناسان فنی ما تماس حاصل فرمایید .

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *