نمایندگی ایسوس

رفع مشکل وصل نشدن کامپیوتر به اینترنت

رفع مشکل وصل نشدن کامپیوتر به اینترنت
زمان مطالعه مطلب 13 دقیقه

قطع شدن اینترنت و وصل نشدن مجدد آن یکی از مشکلات اعصاب خورد کن عصر ما است. مشکلاتی در هنگام وصل نشدن کامپیوتر به اینترنت وجود دارد که در این مقاله ما به بررسی آن ها و رفع مشکل وصل نشدن کامپیوتر به اینترنت و حل مشکل no internet access در ویندوز 10 خواهیم پرداخت.گاهی با برطرف کردن مشکلات نرم افزاری قطع اینترنت کامپیوتر برطرف نشده و نیاز به تعمیر کامپیوتر و یا تعمیر لپ تاپ ایسوس خود دارید که می توانید با مرکز تعمیرات ایسوس توتال تماس حاصل فرمایید.

 

کامپیوتر را ریستارت کنید

اولین قدم باید راه اندازی مجدد کامپیوتر یا دستگاه شما باشد تا ببینید آیا این مشکل را برطرف می کند یا خیر. تعجب خواهید کرد که چگونه این گام ساده اغلب مسائل را حل می کند. اگر راه اندازی مجدد رایانه مشکل شما را حل نکرد، باید دلایل احتمالی که اینترنت شما قطع شده است را بررسی کنید.

محتمل ترین زمینه های مربوط به از دست دادن ارتباط اینترنت یکی یا چند مورد از موارد زیر است:

 

 • کامپیوتر شما از شبکه قطع شده است (تنظیمات شبکه را بررسی کنید)
 • یک پروکسی به مرورگر یا سیستم عامل شما اضافه شده است.
 • مودم و/یا روتر پرسرعت شما نیاز به تنظیم مجدد دارد یا قطع شده است.
 • یک کابل شبکه قطع شده (اگر رایانه شما سیم دار است)
 • کامپیوتر شما باید راه اندازی مجدد شود
 • فایروال یا نرم افزار امنیتی شما پیکربندی اشتباه شده است.
 • نرم افزار شما برای دسترسی به اینترنت اشتباه تنظیم شده است.

 

اگر بخواهم مشکل را ارزیابی کنم و به دنبال راه حل باشم، آنها را به ترتیب به شما توضیح خواهیم داد.

 

مشکل  ISP

اگر مشکل از ISP شما (یا به ندرت) یک مشکل دسترسی منطقه ای است، راه حل خارج از کنترل شما است. فقط باید منتظر بمانید تا ISP یا ساختار اینترنت مشکل را برطرف کند.

 

بررسی اتصال شبکه

همه چیز در مورد مسائل مربوط به اتصال به اینترنت به نحوه عملکرد شبکه های مختلف مربوط می شود. مگر اینکه مشکل به طور مستقیم به رایانه یا دستگاه شما (تبلت، تلفن هوشمند، دستیار مجازی، لوازم خانگی هوشمند) مربوط باشد، این شبکه یا شبکه خود شما را درگیر می کند یا در زنجیره ای بیشتر قرار دارد.از اصطلاحات رایانه و دستگاه به جای یکدیگر استفاده می کنیم، زیرا تفاوت آنها نحوه پیکربندی آنها برای اتصال به اینترنت است.

 

شبکه مجموعه ای از رایانه ها و سایر دستگاه های متصل شده و با یکدیگر صحبت می کند.

 1. فوری ترین شبکه، شبکه داخل خانه یا محل کار شما (شبکه خانگی شما) است.
 2. مورد بعدی اتصال شما به ISP شبکه دیگر است.
 3. ISP شما از طریق مجموعه ای از شبکه های مرتبط به اینترنت (یک شبکه جهانی) متصل می شود.

بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه هر یک از این موارد در زنجیره ارتباطات رایانه شما به وب سایت یا سرویسی که سعی در دسترسی به آن دارید، دخیل هستند.

 

شبکه خانگی

اساسی ترین شبکه خانگی شما رایانه شما است که مستقیماً به مودم ارائه شده توسط ISP شما متصل است (معمولاً از طریق روتر یا ترکیب روتر/مودم)روتر دسترسی به سایر دستگاه های متصل به شبکه شما و همچنین اینترنت را فراهم می کند. این که آیا این دستگاه ها می توانند با یکدیگر صحبت کنند (یعنی اطلاعات را به اشتراک بگذارند) بستگی به نحوه پیکربندی شبکه و دستگاه ها دارد. شبکه شما باید با استفاده از گذرواژه های امن برای روتر و WiFi شما ایمن شود.

 

ISP

ISP  اتصال خود را به اینترنت از طریق شبکه خود (که شامل تمام شبکه های مشتریان آنها می شود) به شما ارائه می دهد. سپس ISP شما از طریق شبکه ای از اتصالات اضافی به اینترنت متصل می شود.

 

شبکه های عمومی

شبکه های عمومی شامل شبکه های وای فای رایگان اجتماعی، وای فای کافی شاپ، شبکه های کتابخانه های عمومی و سایر اتصالات اینترنتی مشابه هستند که شما کنترل نمی کنید.

ممکن است با استفاده از لپ تاپ، تبلت یا تلفن هوشمند خود متصل شوید یا از رایانه عمومی استفاده کنید  اگر در اتصال به شبکه عمومی مشکل دارید، باید با کارکنان صحبت کنید تا نحوه حل مشکل را تعیین کنید. گاهی اوقات کارکنان هیچ کنترلی ندارند.

اگر از اتصال عمومی که از طریق ارتباطی که کنترل آن را ندارید استفاده می کنید (چیزی غیر از شبکه خانگی) یا از اتصالی که به درستی ایمن نشده است (گذرواژه های پیش فرض را تغییر نداده اید یا امنیت را فعال نکرده اید) از رایانه خود استفاده می کنید و داده های در معرض خطر قرار می گیرند

 

رفع مشکل وصل نشدن اینترنت به سیستم

اصطلاحات اولیه اینترنت

ممکن است بخواهید اصطلاحات رایانه ای از جمله اصطلاحات اضافی اینترنت و اصطلاحات ویندوز را برای درک بهتر نحوه ارتباط آنها با اینترنت مرور کنید.

 

شبکه ها

شبکه مجموعه ای از رایانه ها و دستگاه هایی است که به هم متصل شده اند و به آنها امکان می دهد اطلاعات را به اشتراک بگذارند.

 • شبکه محلی به شبکه ای گفته می شود که توسط یک روتر واحد در یک مکان خاص سرویس می شود.
 • اینترنت یک شبکه جهانی است.

اینترنت شبکه ای است که سراسر جهان را در بر می گیرد. اکثر مردم یا از طریق خانه یا شبکه کاری خود (روتر) به اینترنت متصل می شوند یا از طریق خدمات بی سیم رایگان که توسط کافی شاپ یا سرویس پهنای باند جامعه یا از طریق ارائه دهنده تلفن همراه خود ارائه می شود.

ISP به شرکتی اطلاق می شود که به شما دسترسی به اینترنت (Shaw ، Telus ، Bell و غیره) را می دهد.

 • یک آدرس IP معمولاً با یک سری عددی از اعداد جدا شده با نقاط نشان داده می شود (به عنوان مثال 192.168.1.1). هر دستگاهی در شبکه محلی شما (و در اینترنت) دارای آدرس IP است. برای اکثر کاربران یک آدرس IP اجاره داده می شود (یعنی دائمی نیست).
 • دامنه آدرس اصلی وب سایت است (به عنوان مثال com همچنین زیرمجموعه ای از دامنه ها مانند سایت هایی که در WordPress یا Blogger میزبانی می شوند (به عنوان مثال russ-rants.blogspot.com  وجود دارد. سرویس نام دامنه DNS  نام دامنه را به آدرس IP تبدیل می کند که آدرس فیزیکی واقعی در اینترنت است.

 

پروتکل های اتصال

در زیر روشهای متداول مورد استفاده در اتصال به شبکه، از جمله اینترنت توضیح داده شده است.

 • شبکه محلی LAN اتصال سیمی به یک روتر معمولی است.
 • شبکه محلی بی سیم WLAN یک اتصال بی سیم به روتر است.
 • شبکه تلفن همراه اتصال بی سیم به یک سرویس تلفن همراه (Rogers ، Bell ، Telus ، Fido و غیره) است

 

سخت افزار

موارد زیر سخت افزارهای مرتبط با اتصال به شبکه را توضیح می دهد.

 • یک روتر قدرت تقسیم یک هاب شبکه را با قابلیت محافظت از شما با فایروال سخت افزاری ترکیب می کند. اکثر روترهای فعلی شامل اتصالات سیمی LAN و بی سیم WLAN  هستند.
 • یک آداپتور شبکه کامپیوتر شما را به شبکه متصل می کند و می تواند آداپتور LAN یا WLAN باشد (لپ تاپ ها اغلب هر دو را دارند).
 • مودم به طور کلی می تواند به مودم های کابلی یا ADSL که شما را به اینترنت متصل می کند ، اشاره کند. اکثر مودم های فعلی ارائه شده توسط ISP شما با یک روتر داخلی ترکیب می شوند.
 • مودم های Dial-up عمدتا منسوخ شده اند اما زمانی روش اصلی اتصال به اینترنت بودند.

 

نرم افزار

اینها برنامه های اساسی مورد استفاده برای مشاهده محتوا در اینترنت هستند:

 • مرورگر (وب) برنامه ای است که برای مشاهده صفحات وب در اینترنت استفاده می شود. به عنوان مثال می توان به Firefox و Google Chrome اشاره کرد. مرورگر خود را با دقت انتخاب کنید.
 • سرویس گیرنده ایمیل برنامه ای است که برای ارسال و دریافت ایمیل و نمایش آنها استفاده می شود. نمونه های آن Thunderbird و Outlook است.
 • Webmail یک سرویس آنلاین است که به شما امکان می دهد ایمیل های خود را از طریق مرورگر وب مشاهده کنید. به عنوان مثال Gmail و Shaw Webmail
 • کلاینت FTP برنامه ای است که برای بارگذاری وب سایت ها روی سرور مورد استفاده قرار می گیرد و در آنجا می توان آنها را در اینترنت مشاهده کرد. نمونه ها WS-FTP و FileZilla هستند.
 • یک برنامه یک برنامه تخصصی است که برای مشاهده محتوا از یک منبع خاص استفاده می شود. اپل ، مایکروسافت و گوگل فروشگاه های برنامه ای دارند که برای سیستم عامل های مختلف خود برنامه ارائه می دهند.

 

مشکلات مربوط به دسترسی کند به اینترنت

اگر به اینترنت دسترسی دارید اما به نظر می رسد سرویس شما کند است موارد زیر را رعایت کنید:

 • SpeedCheck می تواند سرعت دسترسی شما به اینترنت را آزمایش کرده و راه حل هایی برای حل مشکلات ارائه دهد.
 • در برخی موارد، یک ISP ممکن است اینترنت پرسرعت را به محله شما ارائه دهد، اما کاربران با حجم بالا ممکن است بخش عمده ای از پهنای باند موجود را کاهش دهند.
 • همچنین ممکن است مشکل از رایانه یا دستگاه شما باشد. رایانه های قدیمی دارای سخت افزار و نرم افزار قدیمی تر و با قابلیت کمتر هستند. اگر ظرفیت ذخیره سازی دستگاه به حداکثر برسد ، می تواند مشکلاتی در نحوه اتصال شما به اینترنت ایجاد کند.

 

دسترسی به اینترنت ندارید

در صورت عدم دسترسی به اینترنت ، مجموعه ای از مراحل عیب یابی به تعیین محل خرابی و نحوه حل مشکل کمک می کند.

 

عیب یابی اولیه

هنگامی که سرویس اینترنت شما مختل می شود، ممکن است مشکلات زیادی وجود داشته باشد. بهترین راه برای شروع این است که تعیین کنید آیا همه چیز خراب شده است (یعنی نمی توانید به هیچ وب سایت یا سرویس اینترنتی دسترسی داشته باشید) یا مشکل فقط با یک برنامه خاص است یا یک وب سایت خاص پاسخ نمی دهد.

 

اگر دسترسی محدود است

اگر می توانید سایتهای خاصی را مشاهده کنید، اما نه برخی دیگر ممکن است یک یا چند سایت خاص از کار افتاده باشد. سایت ها به دلایل مختلف از بین می روند و ممکن است مشکل موقتی یا دائمی باشد.

اگر خطای 404 را مشاهده کردید (“صفحه پیدا نشد”) ، به این معنی است که سایت فعال است اما صفحه درخواستی شما در دسترس نیست. این مشکلی در اتصال به اینترنت شما وجود ندارد.

 

قطعی منطقه ای اینترنت

اگر می توانید محتوای محلی را مشاهده کنید اما نمی توانید سایتهای میزبانی شده در سراسر کشور یا جاهای دیگر را مشاهده کنید، ممکن است در شبکه اینترنت انسداد ایجاد شود (قطعی منطقه ای).نگاهی به گزارش ترافیک اینترنت بیندازید که بر جریان داده ها در سراسر جهان نظارت دارد. می توانید داده های مربوط به شهرهای خاص را مشاهده کنید و به مشکلات احتمالی کمک کنید.

اینها مسائل مربوط به خود اینترنت است و شما نمی توانید کاری کنید که منتظر بمانید.

 

مسائل مربوط به برنامه های خاص

اگر فقط برخی از برنامه های شما کار می کنند، موارد زیر را امتحان کنید:

اگر ایمیل شما خوب کار می کند اما به نظر می رسد مشکل شما فقط به مرورگر وب شما مربوط است، به مشکلات مرورگر نگاه کنید.اگر می توانید وب گردی کنید، اما در ارسال یا دریافت ایمیل مشکل دارید، به مشکلات ایمیل نگاهی بیندازید.بررسی کنید که آیا مشکل از کامپیوتر است یا خیراگر بیش از یک کامپیوتر دارید، ببینید آیا هر دو رایانه در دسترسی به اینترنت با مشکل روبرو هستند. اگر رایانه دوم به طور کامل دسترسی داشته باشد، مشکل شما در رایانه اول قرار دارد (می توانید از هرگونه آزمایشی که به خود کامپیوتر مربوط نمی شود، بگذرید).

 

 

عیب یابی مشکلات دسترسی به اینترنت

مراحل زیر را به ترتیب امتحان کنید تا ببینید آیا این مشکل شما را برطرف می کند یا خیر.

 1. آیکون شبکه (یا تنظیمات اتصال بی سیم) را بررسی کنید تا ببینید آیا به اینترنت دسترسی دارید یا خیر. اطمینان حاصل کنید که آداپتور شبکه شما خاموش نیست.
 2. تغییرات تنظیمات پروکسی را بررسی کنید.
 3. اگر رایانه شما به روتر وصل است، کابل های شبکه را بررسی کنید.
 4. روتر خود را ریست کنید.
 5. فایر وال یا نرم افزار امنیتی خود را بررسی کنید
 6. مشکلات دسترسی به مرورگر یا مشکلات ایمیل را بررسی کنید.

 

شبکه را بررسی کنید

اتصال شبکه را در رایانه خود بررسی کنید. این امر سایر رایانه های شبکه شما را متصل می کند و همچنین دسترسی به اینترنت را از طریق ISP شما فراهم می کند.

بسته به سیستم عامل و تنظیمات شما، ممکن است یک نماد شبکه در بالا یا پایین صفحه وجود داشته باشد یا پنهان باشد. اتصال اینترنت شما می تواند شامل هر دو یا هر دو اتصال سیمی و بی سیم باشد. از هر کدام که استفاده می کنید، احتمالاً یک روتر درگیر است، خواه شبکه خانگی شما باشد یا شبکه عمومی مانند کافی شاپ یا شبکه تجاری یا شبکه بی سیم جامعه).

 

تنظیمات وایرلس را بررسی کنید

در صورت اتصال بی سیم، لیستی از شبکه های وایرلس موجود را مشاهده خواهید کرد. شبکه بی سیم که در آن وارد شده اید (در صورت وجود) باید نشان داده شود. اکثر شبکه ها توسط یک پروتکل امنیتی و رمز عبور محافظت می شوند.

 • باید تأیید کنید که اتصال شما به اندازه کافی قوی است و تنظیمات هیچ مشکلی را نشان نمی دهد.
 • اگر در اتصال مشکل دارید باید آن را تشخیص دهید.
 • اگر شبکه را کنترل نمی کنید، باید رمز عبور را بخواهید و ممکن است برای تشخیص مشکلات به کمک بیشتری نیاز داشته باشید.
 • برخی از شبکه های عمومی به شدت مورد استفاده قرار می گیرند و می توانند بسیار کند باشند حتی وقتی همه چیز خوب کار می کند.

 

تنظیمات کابلی را بررسی کنید

اگر از طریق کابل های شبکه CAT5 یا CAT6 متصل هستید، باید موارد زیر را بررسی کنید:

 • کابل ها را بررسی کنید تا مطمئن شوید که از برق جدا نشده یا خراب نشده اند.
 • مطمئن شوید که آداپتور شبکه غیرفعال نیست.
 • ممکن است لازم باشد روتر را ریست کنید و سپس رایانه خود را مجدداً راه اندازی کنید.

 

تنظیمات شبکه توسط سیستم عامل

موارد زیر مختص هر سیستم عامل است.

 

ویندوز 10

ویندوز 10 نحوه عملکرد این تنظیمات را در طول زمان تغییر داده است، بنابراین ممکن است چیزی متفاوت از آنچه در اینجا نشان داده شده مشاهده کنید.

نماد شبکه ویندوز 10 در تنظیمات پیش فرض در سمت راست نوار وظیفه قرار دارد. بسته به اتصال و وضعیت شما، نماد از یک کره به یک کامپیوتر به یک نماد WiFi تغییر می کند.

برای مشاهده وضعیت اتصال اینترنت خود و اتصال به شبکه های WiFi فهرست شده، روی نماد شبکه کلیک کنید. به دنبال کلمه ” connected” برای اتصالات LAN و WLAN باشید تا مطمئن شوید که درست کار می کنند.

با کلیک روی Network & Internet settings، صفحه وضعیت ظاهر می شود.

 

 

همانطور که در بالا نشان داده شده است باید بین کامپیوتر، شبکه و اینترنت شما خطوط محکمی وجود داشته باشد که نشان دهنده برقرار بودن اتصال اینترنت می باشد.

از طریق تنظیمات مختلف موجود در این صفحه وضعیت، می توانید

 • اگر برنامه داده محدودی دارید، به شبکه یک اتصال اندازه گیری شده برچسب بزنید.
 • همچنین می توانید سایر ویژگی ها را در اینجا تغییر دهید و مشکلات را با استفاده از عیب یاب شبکه عیب یابی کنید.
 • آداپتور شبکه را فعال یا غیرفعال کنید.
 • VPN اضافه کنید یا خدمات دیگر را مدیریت کنید.

 

در صورت قطع اتصال، VPN ممکن است اتصال شما به اینترنت را غیرفعال کند (یک اقدام امنیتی برای محافظت از حریم خصوصی شما). اتصال مجدد یا خاموش کردن VPN باید هر گونه مشکلی را برطرف کند.

 

سیستم عامل مک

تنظیمات شبکه را از نماد WLAN باز کنید یا به System Preferences مراجعه کنید تا اتصالات شبکه خود را مشاهده کنید. ممکن است اتصالات فعال برای اترنت (LAN) و/یا WiFi (WLAN) داشته باشید.

اگر اتصال شما به اینترنت قطع است، روی Assist Me در پایین و سپس Diagnostics در کادر گفتگویی که ظاهر می شود، کلیک کنید. دستورالعمل اتصال را که مشکل دارد دنبال کنید.

 

iOS یا Android

دستگاه های تلفن همراه می توانند از طریق شبکه های بی سیم و شبکه های تلفن همراه (تلفن های هوشمند و تبلت با قابلیت اتصال به تلفن) متصل شوند. حداقل یکی باید فعال باشد و برای استفاده از اینترنت به یک شبکه موجود دسترسی داشته باشد.

 

 • در قسمت تنظیمات WiFi و تلفن همراه (در صورت موجود بودن) به دنبال آن باشید.
 • اطمینان حاصل کنید که WiFi یا تلفن همراه فعال است.
 • اطمینان حاصل کنید که حالت هواپیما روشن نیست.
 • مطمئن شوید که Do Not Disturb فعال نیست.

 

تنظیمات پروکسی را بررسی کنید

اکثر کاربران نباید تنظیمات پروکسی را تغییر دهند، آنها را در حالت پیش فرض یعنی System Settings (رار می دهند. تغییر تنظیمات پروکسی می تواند دسترسی به اینترنت را غیرفعال کند و چیزی است که بدافزارها و سایر برنامه های مخرب برای حفظ کنترل رایانه شما انجام می دهند.

 

تنظیمات پروکسی مرورگر

هر مرورگر دارای تنظیمات پروکسی است اما اکثر کاربران باید این تنظیمات را تغییر ندهند.

 

تنظیمات پروکسی سیستم

اگر در دفتری هستید که رایانه شما توسط کارفرمای شما ارائه می شود، می خواهید تنظیمات را با هرکسی که مسئول شبکه است تأیید کنید. به طور کلی توصیه نمی شود که کاربران این موارد را تغییر دهند، اما ممکن است اتصال اینترنت شما کار نکند زیرا موارد دیگری تنظیمات پروکسی مانند بدافزار یا برنامه نصب شده توسط کلاهبردار را تغییر داده است.

کاربران ویندوز این موارد را در تنظیمات شبکه و اینترنت پیدا خواهند کرد. روی تب Proxy کلیک کنید. فقط تنظیمات تشخیص خودکار باید بررسی شوند. علامت تیک استفاده از سرور پروکسی را بردارید و سپس تأیید کنید که به اینترنت دسترسی دارید.

کاربران Mac این موارد را در بخش System Preferences پیدا خواهند کرد. روی Network و سپس Advanced کلیک کرده و تب Proxies را انتخاب کنید. به طور معمول هیچ یک از گزینه ها نباید به جز Use Passive FTP Mode در پایین بررسی شوند.

کاربران لینوکس این تنظیمات را در تنظیمات پروکسی شبکه (بر روی Preferences then Network Proxy) کلیک کنید. پیش فرض باید Direct internet connection  (اتصال مستقیم به اینترنت) باشد.

 

کابل ها را بررسی کنید

قبل از اینکه شما بخواهید که تنظیمات روتر را بررسی کنید، اما ابتدا باید اطمینان حاصل کنید که کابل های شبکه محکم متصل شده اند و مودم شما به پریز کابل یا خط تلفن متصل است (بسته به سرویس ISP شما) استفاده کنید) و اینکه کابل ها آسیب نبینند.

 • اتصالات دو سر تمام سیم ها را بررسی کنید. این ممکن است احمقانه به نظر برسد، اما این هم یکی از مشکلات مربوط به اتصال کامپیوتر به اینترنت می باشد.
 • اتصال به جک کابل یا خط تلفن و همچنین کابل های شبکه CAT5 یا CAT6 بین مودم و/یا روتر و همچنین رایانه ها را بررسی کنید.
 • اگر اتصال کابل شبکه کار می کند، در اکثر سیستم ها باید یک LED سبز روشن باشد.

سعی کنید کابل ها را تعویض کنید. اگر نگهدارنده اتصال دهنده (پلاستیک کوچک و فنری که کابل را محکم در محل خود نگه می دارد) شکسته یا توانایی خود را برای حفظ اتصال محکم از دست داده باشد، ممکن است اتصال ضعیف یا متناوب باشد.

 

روتر را ریست کنید

در صورت دستورالعمل عیب یابی شبکه (یا اگر مراحل بالا را انجام داده اید) باید اطمینان حاصل کنید که مشکل از روتر شما نیست.

با بازیابی برق روتر (و مودم در صورت جدا بودن) شروع کنید:

 • مودم (سپس روتر) را خاموش کرده و دو دقیقه صبر کنید.
 • مودم را روشن کرده و منتظر بمانید تا چراغ ها روشن شوند (باید یک نور ثابت روی مودم مشاهده کنید) سپس روتر را روشن کنید.
 • 30 ثانیه صبر کنید.
 • کامپیوتر خود را روشن کنید.

 

اگر همچنان مشکل دارید و مودم جداگانه ای دارید می توانید مودم خود را بدون روتر امتحان کنید. در صورت دسترسی به اینترنت، سعی کنید دوباره آن را با روتر اجرا کنید. در صورت عدم موفقیت، به مرحله بعد در تنظیم مجدد و تنظیم روتر خود بروید.

چند دقیقه بیشتر طول نمی کشد تا رایانه محافظت نشده آلوده شود. هنگام دسترسی به اینترنت در این مرحله مراقب باشید.

 

روتر را ریست کنید

اگر همچنان مشکل دارید، باید روتر را ریست کنید.

 • تنظیمات کارخانه پیش فرض هایی است که همراه روتر شما ارائه شده است. با تنظیم مجدد روتر، همه تنظیمات سفارشی حذف می شود.
 • قبل از بازنشانی روتر (در صورت امکان)، تنظیمات موجود را یادداشت کنید. بسیاری روش ذخیره تنظیمات را در رایانه شما ارائه می دهند.
 • اکثر آنها دارای دکمه تنظیم مجدد هستند. برای بازگرداندن تنظیمات کارخانه ، دکمه را با نوک قلم یا گیره کاغذ به مدت یک یا دو دقیقه نگه دارید.

 

پیکربندی روتر

سپس باید روتر خود را برای راه اندازی شبکه و اتصال به ISP خود پیکربندی کنید.

 • اطمینان حاصل کنید که رایانه شما با کابل شبکه به روتر متصل شده است.
 • هنگام اتصال از طریق اتصال بی سیم، هرگز تنظیمات روتر خود را تغییر ندهید – هنگام راه اندازی مجدد در هنگام راه اندازی، دسترسی به آن را از دست خواهید داد.
 • ممکن است بخواهید برای اطمینان از حفظ حداکثر امنیت و تنظیمات صحیح شبکه خود از متخصصان کمک بگیرید.

 

حداقل باید دفترچه راهنمای ارائه شده با روتر خود را بخوانید تا از روند و نحوه تغییر هر یک از تنظیمات مطلع شوید.

 • می توانید دستورالعمل های روتر خاص خود را از وب سایت سازنده یا از اسناد همراه روتر خود دریافت کنید.
 • هرگز تنظیمات پیش فرض را حفظ نکنید زیرا این امر امنیت شبکه شما را به خطر می اندازد.
 • برای محافظت از شبکه خود در برابر حملات مخرب، تنظیمات پیش فرض (به ویژه رمز عبور) را تغییر دهید.

ما بسیار از راه هایی که مشکل وصل نشدن کامپیوتر به اینترنت را برای شما توضیح دادیم، در صورتی که مشکل شما حل نشد باید به نگاهی به تنظیمات فایروال خود بیندازید و همچنین مطمئن شوید که مراحل پیکربندی مودم و روتر خود را به درستی انجام داده اید.

شرکت ایسوس توتال ارائه دهنده خدمات تعمیرات تخصصی از جمله تعمیر موبایل ایسوس ، تعمیر تبلت ایسوس ، تعمیر آل این .ان ایسوس ، تعمیر تجهیزات شبکه ایسوس می باشد . برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید .

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *