نمایندگی ایسوس

فناوری mini led در صفحه نمایشگر چیست

فناوری mini led در صفحه نمایشگر چیست
زمان مطالعه مطلب 7 دقیقه

Mini LEDیک اصطلاح نسبتاً جدید فناوری تلویزیون است و فناوری داخل بسیاری از بهترین تلویزیون های جدید می کند. اما Mini LED واقعاً چیست؟ و مهمتر از همه، آیا شما نیاز دارید تلویزیون مبتنی بر فناوری یک مینی LED خریداری کنید؟فناوری Mini LED را در تلویزیون ها خواهید یافت. در حقیقت اکثر برند های اصلی تلویزیون، از جمله TCL ، فیلیپس، ال جی و سامسونگ همگی دارای صفحه نمایش Mini LED در بازار هستند. برخی از مارک ها حتی Mini LED را با انواع دیگر فناوری ترکیب کرده اند تا جدیدترین و بهترین تلویزیون ها را خلق کنند. به عنوان مثال، مجموعه تلویزیونی Mini LED ال جی از صفحه نمایش های QNED در حال حاضر در سراسر جهان در دسترس است. اینها برای اولین بار از LCD NanoCell LCD و Mini LED استفاده می کنند. مطمئناً زمان هیجان انگیزی برای فناوری Mini LED است.
اگرچه خواهید دید که Mini LED در بسیاری از تلویزیون های جدید وجود دارد، اما در دستگاه های دیگر با صفحه نمایش نیز با این فناوری برخورد خواهید کرد. به عنوان مثال اپل از فناوری Mini LED در آیپد پرو جدید خود استفاده می کند. شایعات نشان می دهد که ممکن است در Nintendo Switch 2. نیز استفاده شود، بنابراین می توان انتظار داشت که در آینده حتی در دستگاه های بیشتری فراتر از تلویزیون نیز شاهد آن باشیم.در راهنمای زیر ما به جزئیات فنی و همچنین پاسخ به سوالات متداول می پردازیم: آیا واقعاً به تلویزیون مینی LED احتیاج دارید؟ ادامه را بخوانید تا بدانید آیا این فناوری جدید تلویزیون برای شما مناسب است یا خیر.

برای تعمیر مانیتور ایسوس خود می توانید با کارشناسان ایسوس توتال تماس بگیرید و درخواست تعمیر خود را ثبت کنید .

 

OLED چیست

همانطور که انتظار دارید Mini LED ماژول های LED را که نور پس زمینه را برای صفحه های LCD فراهم می کند، کوچک می کند. پیکسل های LCD نمی توانند خود را روشن کنند – اگرچه OLED می تواند – بنابراین آنها به منبع نوری در پشت خود نیاز دارند که بتواند نور را از طریق آن بتاباند. این همان چیزی است که روشنایی و رنگ لازم را ایجاد می کند. به دلیل این لایه اضافی از نور پس زمینه، پیکسل های صفحه LCD هرگز نمی توانند به طور کامل خاموش شوند.این چگونه بر تجربه مشاهده شما تأثیر می گذارد؟ بهتر است آن را با صفحه LCD مقایسه کنید. رنگ سیاه روی صفحه LCD فقط فاقد کیفیت جوهر معادل OLED آنها نیست، اما اگر نور پس زمینه یک تلویزیون LCD ضعیف اجرا و کنترل نشود، ممکن است ناهمواری های قابل توجهی در نحوه توصیف صفحه وجود داشته باشد که باید مناطق یکنواخت مشکی را مشخص کند.
یک مثال خوب این است که تیتراژ پایانی اکثر فیلم ها را تصور کنید. یک صفحه سیاه وجود دارد که متن سفید روی آن حرکت می کند. وقتی در حال تماشای تلویزیون LCD هستید، دیدن یک هاله نور در اطراف کلمات طبیعی است. اما این نوع کیفیت تصویر نامرتب چیزی است که به طور فزاینده ای فناوری LCD را در مقایسه با رقیب OLED جلوه می دهد.
با این حال ممکن است راهی برای فناوری LCD وجود داشته باشد تا بتواند خود را در میان بهترین تلویزیون ها قرار دهد – و این از طریق Mini LED است.

 

Mini LED چیست

به بیان ساده Mini LED یک روش کارآمدتر و موثرتر برای نور پس زمینه صفحه نمایش LCD است.رسماً یک دیود بزرگتر از 0.2 میلی متر را می توان به عنوان “مینی” طبقه بندی کرد .با این حال اصل اساسی این است که دیودهای LED کوچکتر امکان دیودهای LED بیشتری را فراهم می کنند.نصب دیودهای LED بیشتر و کوچکتر در پشت پیکسل های LCD به این معنی است که تصاویر می توانند روشن تر باشند. این بدان معناست که کنترل نور پس زمینه می تواند هدفمندتر و دقیق تر باشد.
مینی LED ها مشابه LED های مورد استفاده در تلویزیون های LED یا تلویزیون های QLED عمل می کنند اما بسیار کوچکتر هستند. مینی LED ها با عرض 200 میکرون یا 0.008 اینچ ، تقریباً یک پنجم اندازه LED های استاندارد مورد استفاده در پانل های LCD هستند. از آنجا که اندازه آنها کوچکتر است، می توان تعداد بیشتری از آنها را روی صفحه قرار داد. در واقع ، آنها کنترل بسیار بهتری از نور پس زمینه را ارائه می دهند و این منجر به کیفیت بهتر تصویر می شود.

اما باعث می شود فناوری صفحه نمایش مینی LED بسیار جذاب باشد به طوری که میزان کنتراست و روشنایی مشابه OLED را بدست آورید. تلویزیون های مینی LED مجهز به نور پس زمینه، می توانند روشنایی بیشتر و رنگ مشکی عمیق تری را ارائه دهند اما قیمت بسیار کمتری دارند. به فناوری مینی LED به عنوان نسخه مقرون به صرفه OLED بدون مشکلات داغ شدن صفحه فکر کنید.

 

Micro LED چیست

در دنیای مدرن فناوری LED در همه جا وجود دارد. این LED های استاندارد معمولاً 1000 میکرون (0.04 اینچ) عرض دارند و در برنامه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. اما با پیشرفت علم، نسخه های دقیق تری از این فناوری ایجاد شده است. مینی LED ها و LED های میکرو مشابه LED های استاندارد عمل می کنند ، اما در مقیاس بسیار کوچکتر. مینی LED ها معمولاً 200 میکرون عرض دارند، در حالی که میکرو LED ها می توانند به اندازه 100 میکرون یا 0.004 اینچ عرض داشته باشند. در حالی که میکرو LED نشان دهنده بهینه سازی نظری فناوری LED است، مینی LED به عنوان یک فناوری انتقالی بین LED های استاندارد و میکرو LED ها عمل می کند. آنها وعده های قابل توجهی در عملکرد LED های استاندارد می دهند، در حالی که تولید آنها بسیار ساده تر از LED های میکرو است.

 

تفاوت بین صفحه نمایشگر میکرو LED و صفحه نمایش مینی LED

1. مفاهیم

از نظر مفهومی صفحه نمایش میکرو LED و صفحه نمایش مینی LED کاملاً مشابه هستند. یک ماتریس LED با نور پس زمینه شامل تعداد بیشماری دیود است که می توان رنگ و روشنایی آنها را به طور مستقل کنترل کرد تا تصاویر و الگوهای بی شماری تولید شود.

 

2. اصول ساختاری

از نظر ساختاری، صفحه نمایش میکرو LED در واقع ساده تر از صفحه نمایش مینی LED است. کاهش فناوری تا سطح میکرو LED به این معنی است که به دلیل کاهش وزن و نگرانی از فشار، می توان طراحی ساختاری کلی برد LED را ساده کرد. با این حال در حالی که این فناوری از نظر ساختاری ساده تر است، دستیابی به این طرح در مقیاس خرد به سطح بالاتری نیاز دارد.

 

3. فرآیندهای تولید

هر دو سیستم مینی و میکرو LED از طریق وسایل مشابه تولید می شوند. تولید LED های کوچک به دلیل اندازه و پیچیدگی نسبی هر فناوری، نرخ عملکرد بالاتری نسبت به میکرو LED ها دارد. چراغ های صفحه نمایش مینی LED نیز می توانند از انرژی بیشتری استفاده کنند.

 

4. زمینه های کاربردی

چراغ های صفحه نمایش مینی LED برای اکثر برنامه های کاربردی LED فعلی، از جمله دستگاه های الکترونیکی، بازی های ویدئویی، نمایشگر اتومبیل و موارد دیگر کاربرد دارد. میکرو LED ها را می توان برای موارد مشابه استفاده کرد، اگرچه هزینه بیشتر آنها باعث می شود که در این موارد مینی صفحه نمایش ترجیح داده شود. میکرو LED ها در کاربردهایی مانند فناوری های پوشیدنی جمع و جور و واقعیت مجازی، جایی که وضوح در یک فضای فیزیکی کوچک ضروری است ، برتری دارند.

 

5. تولید

تولید انبوه صفحه نمایش های مینی LED با استفاده از امکانات تولیدی آسان تر است، زیرا شبیه LED های فعلی هستند که در حال تولید انبوه هستند. در مقابل میکرو LED های به طور کلی به سرمایه گذاری در زیرساخت های جدید تولید نیاز دارند، زیرا آنها یک فناوری انقلابی هستند و نمی توانند از طریق روش های سنتی تولید شوند.

mini led در صفحه نمایشگر

چرا Mini LED توسعه داده شد

1. برای برنامه های کاربردی گوشی های هوشمند.

مینی LED ها نسبت به فناوری OLED سنتی برای کاربرد در دستگاه های تلفن هوشمند بسیار برتر هستند. نمایشگرهای مینی LED با نور پس زمینه نسبت به نمایشگرهای OLED واضح تر و جمع و جورتر هستند و همچنین با حفظ کنتراست بالا و روشنایی درخشان در مانیتورهای بازی پیچیده ، دارای رنگ بندی برتر هستند. هنگامی که هزینه زیرساخت های تولید سرمایه گذاری می شود ، تولید مینی LED ها در واقع نسبت به نمایشگرهای OLED ارزان تر است ، یعنی 70 تا 80 درصد. آنها همچنین عمر طولانی تری دارند و مستعد مشکلات احتراق و احتباس تصاویر در صفحه نمایش های OLED سنتی نیستند.

 

2. صفحه نمایشگر خودرو

برنامه دیگری که مینی LED ها برای آن توسعه داده اند نمایشگرهای LED مستقیم در اتومبیل است. صفحه نمایش های OLED می توانند مشکلی داشته باشند که در صورت مشاهده مستقیم بسیار روشن، اما در صورت مشاهده غیرمستقیم بسیار کم نور هستند و این امر باعث می شود آنها برای اجرای نمایشگرهای خودرو خطرناک باشند. مینی LED ها این مشکل را از طریق دانه بندی دقیق و کنترل روشنایی حل می کنند.

 

3. صفحه نمایشگر تلویزیون

در سال های اخیر فناوری های تلویزیون LCD از نظر عملکرد و سهم بازار در مقایسه با فناوری های OLED کاهش یافته است. این تقسیم بندی به ویژه در سودآورترین و بالاترین بخش بازار تلویزیون و صفحه نمایش قابل توجه است، جایی که هر واحد از رقیب خریداری می شود ارزش زیادی دارد. مینی LED ها فرصتی را برای توسعه دهندگان صفحه نمایش LCD فراهم می آورند تا دومین پیروزی را در این مسابقه بازار کسب کنند و محصولی را تولید کنند که بتواند در بازار پرتلاطم جهانی امروز بهتر رقابت کند.

 

4. برای نمایش مستقیم LED

امکان ادغام نمایشگرهای مینی LED با معماری chip on board (COB) وجود دارد که باعث می شود روشنایی و رنگ های هر LED کوچک مینی LED در صفحه نمایش بدون نیاز به درایور یکپارچه خارجی به نمایش درآید. همانطور که در بحث کاربردهای خودرو اشاره شد، این نوع یکپارچگی به این فناوری اجازه می دهد که برای استفاده در خودروها و برنامه های کاربردی فشرده مشابه، به طور یکپارچه به عنوان یک بسته یکپارچه شود. این یکپارچگی ساده برای آینده نمایشگرهای باریک پیکسلی LED در بازار قابل سرویس دهی گسترده امیدوار کننده است.

چشم اندازهای مینی LED در آینده نزدیکعلاوه بر همه برنامه های امیدوار کننده صفحه نمایش مینی LED که در حال حاضر وجود دارد، چندین زمینه وجود دارد که مینی LED ها را می توان در مقیاس وسیع در آینده نزدیک به کار برد. زمینه سرگرمی عرصه ای است که تشنه فناوری هایی مانند LED های کوچک است. بهترین سینماهای جهان قبلاً فراتر از فناوری های پروژکتور به نمایشگرهای LED استاندارد رفته اند. در آینده همچنان که مشتریان به دنبال تجربه های سرگرمی برتر هستند LED های کوچک گام بعدی هستند.
یکی دیگر از برنامه های سرگرمی مینی LED ها در حوزه واقعیت مجازی است. در این زمینه، نمایش فشرده و دقیق عکس و ویدئو ضروری است و مینی LED ها بهترین فناوری برای دستیابی به واقعیت مجازی در یک هدست جمع و جور یا فضای طراحی دیگر هستند. موضوع مشترک بین همه این چشم اندازهای آینده مینی LED ها مزیت این فناوری در مورد داشتن پیکسل کوچکتر است. این کلمه کلیدی توسعه دهندگان صفحه نمایش از هر نوع در آینده است و این جایی است که مینی LED ها برتری خود را دارند.

شرکت ایسوس توتال ارائه دهنده خدمات تعمیرات تخصصی از جمله تعمیر کارت گرافیک ایسوس ، تعمیر کارت صدا ایسوس ، تعمیر مانیتور ایسوس و تعمیر مادربرد ایسوس می باشد . برای اطلاعات با کارشناسان ما تماس بگیرید .

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *