نمایندگی ایسوس

راهکارهای افزایش آنتن دهی مودم

راهکارهای افزایش آنتن دهی مودم
زمان مطالعه مطلب 7 دقیقه

آیا با آنتن دهی خود مشکل دارید؟ سیگنال‌های بی‌ سیم اغلب می‌توانند بدون هیچ دلیل مشخصی از بین بروند، و بنابراین، ناامید شدن از اتصال به اینترنت، مودم و سرعت اینترنت شما می‌تواند دلایل این مشکل باشند.به همان اندازه که شبکه‌های بی‌سیم فوق‌العاده هستند، به دلیل نحوه عملکردشان محدودیت‌های قابل توجهی دارند. همه سیگنال‌ها و شبکه‌های بی‌سیم از انتقال فرکانس رادیویی استفاده می‌کنند، درست مانند رادیو ماشین یا خانه شما، یا تلویزیون هوایی. با این حال، سیگنال‌های استفاده شده توسط شبکه‌های بی‌سیم در فرکانس‌هایی بین فرکانس‌هایی که مایکروویو شما به طور طبیعی تولید می‌کند و سیگنال‌هایی که ایستگاه‌های رادیویی به ماشین شما می‌فرستند وجود دارد.با توجه به اینکه شبکه بی سیم شما با استفاده از امواج رادیویی پخش می شود، می تواند از همان محدودیت هایی رنج ببرد که معمولاً با انواع دیگر سیگنال های رادیویی پیدا می کنید. به این ترتیب، شبکه بی‌سیم خانگی شما ممکن است به دلیل مشکلاتی که سایر اشکال فناوری رادیویی را تحت تأثیر قرار می‌دهند، قدرت یا برد مناسبی نداشته باشد

برای تعمیر مودم ایسوس می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید .

 

موانعی که باعث کاهش قدرت سیگنال مودم می شوند

 • تداخل سایر دستگاه هایی که امواج رادیویی را ارسال می کنند
 • سیگنال های ضعیف تر ارسال شده توسط تجهیزات بی سیم قدیمی تر و کم کارآمدتر
 • مشکلات فنی دستگاه گیرنده می تواند سیگنال را ضعیف به نظر برساند
 • کمبود برق از روتر بی سیم و در نتیجه سیگنال ضعیف تر

موسسه مهندسین برق و الکترونیک IEEE)) استانداردی را تعیین می کند که برای آن شبکه های بی سیم فرکانس های رادیویی مجاز به استفاده از آن هستند. در حال حاضر، تجهیزات شبکه بی سیم در خانه شما ممکن است در باند فرکانس 900 مگاهرتز یا 2.4، 3.6، 5 یا حتی 60 گیگاهرتز کار کنند. اکثر روترهای خانگی در حال حاضر در باندهای 2.4 گیگاهرتز یا 5 گیگاهرتز کار می کنند.

قبل از اینکه بخواهید مشکلات خود را با برد یا سیگنال های ضعیف حل کنید، بررسی کنید که مودم بی سیم یا سایر تجهیزات شبکه شما از کدام باند فرکانس رادیویی استفاده می کند.

در اینجا نحوه تقویت سیگنال وای فای و عملکرد مودم آورده شده است، بنابراین سرعت اینترنت شما در اتصال اینترنت خانگی شما بهبود می یابد.

 

 1. بهترین مکان را برای مودم خود پیدا کنید

اگر شما یک طراح هستید، قرار دادن مودم خود در فضای باز ممکن است با زیبایی شما تضاد داشته باشد. اما اگر می‌خواهید و به بهترین سیگنال Wi-Fi برای اینترنت خانگی خود نیاز دارید، اگر می‌خواهید بهترین اتصال اینترنت خانگی و قدرت سیگنال برای اینترنت سریع ‌تر را داشته باشید، فقط باید با آن مقابله کنید.

ابتدا باید مطمئن شوید که مودم شما در مرکز خانه شما قرار دارد تا بهترین پوشش و سرعت ممکن را در همه جا داشته باشید. اگر روی سطحی صاف نیست، برای پوشش بهتر شبکه خانگی خود، مودم را بالا ببرید و آن را روی دیوار نصب کنید.

مهمتر از همه، هرگز مودم خود را پشت دستگاه دیگری مانند تلویزیون قرار ندهید زیرا این می تواند بر قدرت سیگنال روتر تأثیر منفی بگذارد.

 

 1. سعی کنید از تداخل در قدرت سیگنال جلوگیری کنید

از آنجایی که شبکه های بی سیم از فرکانس های رادیویی برای ارسال و دریافت داده استفاده می کنند، این احتمال وجود دارد که سیگنال بی سیم شما به دلیل تداخل تجهیزات ارسال کننده سیگنال های رادیویی ضعیف باشد. همه دستگاه های زیر می توانند با سیگنال های بی سیم تداخل داشته باشند:

 

 • مایکروویو
 • برخی از منابع برق (مانند خطوط برق)
 • تجهیزات صوتی بی سیم
 • برخی از مانیتورهای خارجی
 • دوربین های بی سیم
 • فرستنده های ویدئویی RF
 • تلفن های بی سیم
 • برخی از گیرنده های تلویزیون ماهواره ای

به طور کلی، فناوری بی سیم از انواع مختلف تنها در حال افزایش است. این بدان معنی است که شما احتمالاً چندین اشکال از تجهیزات بی سیم دارید که سیگنال ها را در سراسر خانه ارسال می کنند. اگر هر یک از آن تجهیزات با فرکانس مشابه روتر بی سیم شما کار کند، تداخل ایجاد می شود.

 

اگر هر یک از موارد زیر درست باشد، متوجه خواهید شد که با مشکل تداخل سیگنال روبرو هستید:

 • دستگاه های بی سیم شما به طور مداوم قدرت سیگنال پایینی را نشان می دهند یا به نظر می رسد قدرت سیگنال بالا و پایین می رود حتی زمانی که مکان را تغییر نمی دهید
 • هنگامی که به Wi-Fi متصل می شوید، اتصال اینترنت بسیار کندتری را تجربه می کنید
 • سرعت انتقال فایل شما هنگام اتصال به Wi-Fi کاهش می یابد
 • دستگاه های بلوتوث در جفت شدن مشکل دارند
 • شما مرتباً اتصال اینترنت را از دست می دهید

اگر فکر می کنید ممکن است مشکلات تداخلی وجود داشته باشد، دستگاه های دیگر خود را که سیگنال های بی سیم را نیز ارسال می کنند، یکی یکی خاموش کنید. بررسی کنید که آیا بعد از خاموش کردن هر دستگاه تفاوتی در قدرت یا محدوده سیگنال وجود دارد یا خیر. اگر بعد از خاموش شدن هر دستگاهی تغییر محسوسی مشاهده کردید، یکی از مقصران را پیدا کرده اید.

 

بسته به موقعیت شما، بهترین گزینه این است که مودم خود را تا حد امکان از دستگاه دیگر دور کنید یا ترجیحاً دستگاه مزاحم را جابه‌جا کنید. به طور کلی، بهتر است تعداد دستگاه‌های بی ‌سیمی که در هر زمان در خانه خود دارید را محدود کنید.

روتر مودم دو بانده (به معنای دستگاهی که دارای دو شبکه Wi-Fi مانند باند 2.4 گیگاهرتز و باند 5 گیگاهرتز برای اتصال است) می تواند کمک کند، اما همیشه راه حل این نیست. بسیار مهم است که سعی کنید مودم خود را از وسایل برقی دور نگه دارید تا مطمئن شوید که بهترین سیگنال Wi-Fi را همیشه در خانه خود دریافت می کنید.

 

 1. کانال Wi-Fi مناسب را پیدا کنید

روترهای مودم در ساختمان های دیگر یا خانه های مجاور نیز ممکن است با اتصالات وای فای و سیگنال شما تداخل داشته باشند و باعث کندی اینترنت شوند. روترهای بی ‌سیم می‌توانند در چندین کانال کار کنند، بنابراین یافتن کانال مناسب در تنظیمات روتر شما را از دردسر های زیادی نجات می‌دهد و اطمینان حاصل می‌کند که اینترنت سریع‌تری دریافت می‌کنید.می توانید از ابزاری مانند تحلیلگر وای فای مایکروسافت در رایانه خود استفاده کنید تا بهترین کانال را پیدا کنید و سپس وارد مودم خود شوید و کانال باندهای وای فای خود را تغییر دهید. می‌توانید کانال‌های Wi-Fi مختلف را آزمایش کنید و ببینید کدام کانال برای دستگاه‌های شما و محیط خانه‌تان بهتر عمل می‌کند، زیرا همیشه متفاوت است.

 

 1. شبکه خود را ایمن نگه دارید

همسایگان یا افرادی که در نزدیکی شما هستند و می خواهند از اینترنت شما استفاده کنند، بنابراین اگر پسورد شما را بدانند، می توانند سیگنال شما را مختل کنند. مطمئن شوید که شبکه WiFi خود را قفل کرده اید و محافظت از رمز عبور را فعال کرده اید تا از استفاده دیگران از اتصال اینترنت شما جلوگیری شود.

 

 1. برنامه های کاربردی پهنای باند خود را کنترل کنید

برنامه ‌های خاصی وجود دارند که از پهنای باند زیادی استفاده می‌کنند و دسترسی به یک اتصال قوی را برای افراد دیگر در خانه دشوار می‌کنند. بازی های آنلاین، HD و K4 ، چت های ویدیویی و سایر برنامه ها باید به ترتیب کیفیت خدمات قرار گیرند. این به شما کمک می‌کند تا برنامه‌ها را اولویت ‌بندی کنید تا مهم‌ترین برنامه‌ها (مانند هر بازی آنلاین) بیشترین پهنای باند و اینترنت سریع ‌تر را داشته باشند، بنابراین خدمات اینترنتی و تجربه کلی بهتری ارائه می‌دهند.

افزایش آنتن دهی مودم

 1. چگونه سیگنال WiFi را تقویت کنیم

چند کار مختلف وجود دارد که می توانید برای افزایش دامنه وای فای خود انجام دهید. دریافت یک سیستم مش برای اضافه کردن به اینترنت بهترین راه حل خواهد بود. یک روتر مش وای فای به اتصال Wi-Fi شما کمک می کند در داخل و اطراف خانه شما قوی بماند و از طریق توسعه دهنده دامنه Wi-Fi توصیه می شود، که به نظر ما می تواند باعث مشکلات دیگری شود.سیستم‌های مش وای فای معمولاً از یک روتر اصلی تشکیل شده‌اند که مستقیماً به مودم شما متصل می‌شود و یک سری ماژول در اطراف خانه شما قرار می‌گیرد تا بهترین پوشش Wi-Fi را ارائه دهد. آنها به یکدیگر پیوند می خورند و بخشی از یک شبکه بی سیم واحد را تشکیل می دهند، بنابراین به این معنی است که نام و رمز عبور WiFi یکسانی دارند. این برای دستگاه های متصل شما بهترین است زیرا تنها یک سیگنال وای فای در خانه پخش می شود.

 

 1. یک برنامه راه اندازی مجدد برای به حداکثر رساندن سرعت اینترنت تنظیم کنید

اگر می‌بینید که مجبور به راه‌اندازی مکرر مودم خود هستید، قرار دادن آن در یک زمان‌ بندی خودکار می‌تواند مفید باشد. زمانی که معمولاً از اینترنت استفاده نمی کنید (زمانی که خواب هستید) آن را روی یک تایمر قرار دهید تا راه اندازی مجدد شود. به این ترتیب، خود به خود راه‌اندازی مجدد می‌شود و دیگر نگران قطع شدن سیگنال وای ‌فای خود نخواهید بود، به خصوص اگر مودم در جایی باشد که به راحتی قابل دسترسی نیست.

 

 1. از اضافه بار شبکه جلوگیری کنید

اگر خانواده پرجمعیتی دارید، به احتمال زیاد از شبکه شما سه بار استفاده می شود. هنگامی که شما در حال برگزاری یک رویداد هستید، یا یکی از بچه ها در حال برگزاری یک جلسه مطالعه است، این استفاده اضافی از Wi-Fi شما است. این ممکن است باعث شود شبکه شما بیش از حد بارگیری شود و دستگاه ها قطع شوند. یکی از راه‌های رفع این مشکل این است که برخی از دستگاه‌ها را از شبکه خارج کنید که از آنها استفاده نمی‌کنید. همچنین می‌توانید از نرم‌افزاری استفاده کنید که پهنای باند را برای جلوگیری از افت آن کنترل می‌کند.

 

 1. یک مودم جدید بخرید

اگر چندین سال است که مودم خود را دارید، جای هیچ سوالی نیست – احتمالا قدیمی است. شما می خواهید مطمئن شوید که از پهنای باند خود برای به دست آوردن سرعت اینترنت بهتر استفاده می کنید، بنابراین خرید یک روتر به روز که کارآمدتر باشد می تواند معجزه کند.

 

 1. سیستم عامل یا درایور شبکه خود را به روز کنید

این یک تعمیر ساده است. اگر با مشکلاتی مواجه هستید و روتر نسبتا جدیدی دارید، درایور شبکه و سیستم عامل دستگاه خود را به روز کنید.

 

 1. DD-WRT را روی مودم خود نصب کنید

همه مودم های بی سیم دارای سیستم عامل (نوعی نرم افزار طراحی شده برای کمک به عملکرد صحیح سخت افزار شما) هستند که از قبل نصب شده اند. با این حال، برخی از مودم های بی سیم قادر به اجرای سیستم عامل شخص ثالث برای افزایش قابلیت های خود هستند. شاید بهترین آنها DD-WRT نامیده شود.

 

مزایای DD-WRT

DD-WRT می تواند به شما کمک کند سیگنال وای فای خود را تقویت کنید و به شما امکان می دهد تنظیمات روتر خود را بهتر تنظیم کنید و کانال های فرکانس را به دقت تنظیم کنید.علاوه بر این، می‌توانید از DD-WRT برای باز کردن قفل قابلیت‌ های فنی دستگاه خود استفاده کنید، که به آن اجازه می‌دهد انرژی بیشتری جذب کند، که کلیدی برای افزایش برد سیگنال بی‌سیم است. (توجه: تنظیم میزان برق مصرفی روتر شما می تواند باعث داغ شدن بیش از حد دستگاه شود. قبل از استفاده از این روش بررسی کنید که دستگاه شما چقدر برق می تواند ایمن مصرف کند).

 

نکته پایانی

قبلاً اشاره کردیم که چندین فرکانس وای فای مختلف وجود دارد که روتر شما ممکن است از آن استفاده کند که باندهای 2.4 گیگاهرتز و 5 گیگاهرتز رایج ترین آنها هستند. فرکانس‌هایی که استفاده می‌کنید نیز می‌توانند بر قدرت و برد سیگنال وای‌فای شما تأثیر بگذارند.مهم است که به یاد داشته باشید که سیگنال های وای فای فقط سیگنال های رادیویی هستند. فرکانس‌های بالاتر سریع‌تر، اما مسافت کوتاه‌تری دارند، در حالی که فرکانس‌های پایین‌تر، دورتر اما کندتر حرکت می‌کنند.اگر خانه بزرگی دارید و از باند 5 گیگاهرتز استفاده می کنید، احتمالاً تغییر مکان روتر مشکل شما را حل می کند.در همین حال، اگر از روتر 2.4 گیگاهرتزی استفاده می کنید، سرعت پایین شما ممکن است به دلیل پهنای باند کمتر موجود با روترهای 2.4 گیگاهرتز باشد. ممکن است بخواهید به 5 گیگاهرتز ارتقا دهید، که برای پخش رسانه و استفاده از پهنای باند سنگین بسیار بهتر است.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *