وبلاگ

تعمیر لپ تاپ آب خورده
دسته بندی:

فهرست مطالب

تعمیر لپ تاپ آب خورده

ریختن آب یا هر مایع دیگری روی لپ تاپ شما بسیار رایج است و اگر به آن هر چه سریعتر رسیدگی نشود ممکن آسیب بسیار جدی به لپ تاپ شما وارد شود. آب یا هر مایع دیگری تنها زمانی به دستگاه شما آسیب وارد می کند که در آن فرو برود. تغییرات آسیب به نوع و شدت مایع بستگی دارد مانند آب کمترین خطر را دارد در حالی که الکل و سایر مایعات ممکن است باعث آسیب طولانی مدت به دستگاه شما شوند.اگر آب روی لپ‌ تاپ شما ریخته شود، ابتدا باید مطمئن شوید که کنترل خود را حفظ کرده و وحشت نکنید. این امکان وجود دارد که بتوانید لپ تاپ را با مراحل ساده پیشگیری از آسیب تعمیر کنید.ممکن است برخی از اثرات آب بر روی لپ تاپ شما وجود داشته باشد که ممکن است در خانه رفع نشود. ممکن است برای تشخیص آن به متخصصان نیاز داشته باشید، سپس آن را به تعمیرگاه و اقدام به تعمیر لپ تاپ ایسوس خود و یا سایر برندهای لپ تاپ نمایید.

 

چند مرحله برای تعمیر لپ تاپ آب خورده

 • اولین قدم برای نجات از چنین وضعیتی این است که لپ تاپ را خاموش کنید و تمام منابع برق متصل به دستگاه خود را بردارید. در حین انجام فرآیند رسمی خاموش کردن لپ تاپ وقت خود را تلف نکنید، فقط دکمه پاور را فشار داده و آن را خاموش کنید.
 • در صورت امکان باتری و هر سخت افزار خارجی یا اضافی دیگر مانند ماوس، USB، شارژر، کارت حافظه یا سی دی را خارج کنید. اگرچه لپ تاپ های خاصی وجود دارند که به کاربر اجازه نمی دهند باتری را خارج کند.
 • برای جلوگیری از هرگونه اتصال کوتاه احتمالی در لپ تاپ، پیشنهاد می شود باتری را خارج کنید.
 • تمام مایعی را که روی سطح است پاک کنید تا مطمئن شوید که مایع اضافی داخل لپ تاپ نرود.
 • یک حوله یا هر پارچه بدون پرز را روی سطح صاف قرار دهید و سپس لپ تاپ را بسته به انعطاف پذیری آن کاملا باز کنید و رو به پایین روی حوله قرار دهید. شبیه یک چادر کوچک خواهد بود. این به آب کمک می کند تا به جای فرورفتن در داخل، خارج شود.
 • اطمینان حاصل کنید که ناحیه ای که دستگاه خود را برای تبخیر آب نگه می دارید باید گرم و مطبوع باشد. همچنین می توانید از مرطوب کننده ها استفاده کنید. برای سرعت بخشیدن به این کار از سشوار گرم استفاده نکنید زیرا می تواند قسمت های داخلی لپ تاپ را به شدت داغ کند که ممکن است منجر به خطا در سیستم شود.
 • لپ تاپ را حداقل 2 تا 3 ساعت در همان حالت وارونه نگه دارید بدون اینکه مزاحم شود. قبل از اینکه لپ تاپ را در جهت عادی قرار دهید، مایع موجود روی سطح یا صفحه کلید را پاک کنید.

 

 

خطر ریختن آب بر روی لپ تاپ چیست

مهم نیست چه چیزی ریخته اید – قهوه، نوشابه یا آب، هر مایعی می تواند صفحه کلید لپ تاپ شما را از بین ببرد. با این حال، همانطور که نشسته اید و به این فکر می کنید که چه کاری باید انجام دهید که مایع ریخته شده به مادربرد، حافظه و مدارها نفوذ نکند.البته، ممکن است لپ تاپی داشته باشید که به طور خاص برای مقاومت در برابر این نوع آسیب ساخته شده است، اما اکثر مدل ها اینطور نیستند. اکنون زمان آن است که قبل از اینکه خیلی دیر شود اقدام کنید.

 

اولین قدم برای نجات لپ تاپ آب خورده چیست

در اینجا شما دو هدف دارید. اولین مورد این است که مایع، ذرات و رسوبات را از پل زدن یک اتصال الکتریکی متوقف کنید. علاوه بر این، ما می خواهیم از هرگونه خوردگی مدارها و قطعات فلزی داخل لپ تاپ جلوگیری کنیم.

 

خاموش کردن لپ تاپ

ابتدا لپ تاپ را قبل از هر چیز دیگری از برق بکشید و دکمه پاور را برای پنج تا ده ثانیه یا تا زمانی که خاموش شود نگه دارید. اگر باتری قابل جدا شدن است، آن را بیرون بیاورید تا مایعی به آن نرسد و باعث کوتاهی آن نشود.

 

خشک کردن لپ تاپ

هر گونه مایع قابل رویت را از سطح صفحه کلید با یک پارچه یا حوله کاغذی پاک کنید.لپ‌تاپ را تا جایی که می‌رود باز کنید و آن را به سمت خود کج کنید تا مایع خارج شود. مرحله بعدی این است که آن را وارونه روی میز یا پیشخوان بگذارید تا مایع از آن خارج شود. اجازه دهید لپ تاپ یک شبه خالی شود، اما برخی کارشناسان 48 تا 72 ساعت را بهتر می دانند.اگر سشوار دارید آن را در سردترین حالت قرار دهید یا از یک قوطی هوای فشرده برای خشک کردن تمام مکان‌های سخت استفاده کنید. لپ تاپ را در حالی که هنوز وارونه است با احتیاط خشک کنید تا مایع به تخلیه ادامه دهد.

 

تمامی اجزا قابل جدا شدن را جدا کنید

تمام اجزای قابل جابجایی را حذف کنید، این شامل باتری، ماوس، درایو سی دی و هر درایو فلش می شود. به هیچ وجه چیزی را متصل نگذارید.اگر با باز کردن رایانه خود راحت هستید، درپوش را بردارید. معمولاً برای انجام این کار به پیچ گوشتی نیاز دارید. برای جدا کردن حافظه، گیره های کناری را فشار دهید تا آزاد شود.پیچ های بیشتری برای آزاد کردن آن از قاب وجود خواهد داشت تا درایو حالت جامد یا هارد دیسک جدا شود. آن را با احتیاط از تمام درگاه ها یا کابل های اتصال برق و داده جدا کنید.هر موردی را که جدا می‌کنید بررسی کنید و به دنبال نشانه‌ای از رطوبت یا آسیب باشید. اگر قطعه مرطوب است، آن را پاک کنید. اگر زباله یا مایع دیگری به جز آب وجود دارد، می‌خواهید از یک سواب پنبه‌ای با الکل ایزوپروپیل 99 درصد استفاده کنید که بدون ایجاد آسیب، آن را حل می‌کند. تبخیر می‌شود و هیچ اثری باقی نمی‌ماند.

 

همه چیز را پاک کنید

تمام اجزایی را که از لپ تاپ جدا کرده اید خشک کنید. هنگامی که لپ تاپ خشک شد، همه چیز را دوباره وصل کنید و آن را روشن کنید. اگر بدون مشکل شروع می شود، چند برنامه را امتحان کنید و هر درایو یا دستگاه خارجی را تست کنید تا مطمئن شوید که همه به درستی کار می کنند.

 

اگر لپ تاپ روشن نشد چه باید کرد

اگر بعد از اینکه لپ‌ تاپ زمان کافی برای خشک شدن داشت، روشن نشد یا مشکلات دیگری داشت. سپس، وقت آن است که به برای تعمیر لپ تاپ آب خورده به یک تعمیرگاه مجاز و حرفه ای لپ تاپ بروید تا آن ها مشکل شما را حل کنند.خبر بد این است که اکثر ضمانت‌ها آسیب ناشی ریختن آب بر روی لپ تاپ را پوشش نمی‌دهند. اگر وضعیت شما چنین است، آماده باشید که از جیب خود پرداخت کنید.

لپ تاپ آب خورده

پنج روش کلی برای محافظت از لپ تاپ در برابر آسیب

با تغییرات در فناوری و کار بیشتر افراد از راه دور، استفاده از دستگاه های اینترنتی و لپ تاپ ها به ویژه در حال رشد است. همه ما می دانیم که بدون این ابزارها، انجام کاری که باید انجام دهیم غیرممکن است. در اینجا ما چند پیشنهاد مفید برای محافظت از لپ تاپ شما از آسیب ارائه می دهیم.

 

 1. از کیف لپ تاپ استفاده کنید

استفاده از کیفی که برای حمل لپ تاپ ساخته شده است، از آن در برابر تکان خوردن و احتمالا افتادن محافظت می کند. با بسیاری از سبک های موجود، شما در همان زمان می توانید هم از لپ تاپ خود محافظت کنید و هم با مد و سبکی که دوست دارید یک کیف لپ تاپ تهیه کنید.هنگام خرید به دنبال مواردی باشید که دارای پد و کیف داخلی هستند که به شما امکان می دهد درایوهای فلش، یک درایو پشتیبان خارجی و موارد دیگر را ذخیره کنید.

 

 1. از پوشش های خارجی استفاده کنید

یک پوشش عالی برای کامپیوتر پیدا کنید، آنها نه تنها جذاب هستند بلکه از لپ تاپ شما نیز محافظت می کنند. این کاورها برای جلوگیری از خراشیدگی، گرد و غبار، آب یا سایر آسیب‌ها و در عین حال که ظاهر کامپیوتر شما را خوب نگه می‌دارند، عالی هستند.

 

 1. از مصرف نوشیدنی در حین کار خودداری کنید

همیشه بهتر است در حین کار با لپ تاپ از نوشیدن خودداری کنید. اگر همانطور که در بالا بررسی کردیم، نشت اتفاق بیفتد، آسیب های جبران ناپذیری ممکن است رخ دهد. اگر در حین کار باید چیزی بنوشید، یک لیوان مسافرتی ضد نشتی محکم بخرید.همیشه سعی کنید هنگام کار کردن هنگام خوردن یا آشامیدن مراقب باشید تا از رایانه خود در برابر آسیب محافظت کنید.

 

 1. از افتادن یا پرت شدن لپ تاپ خود جلوگیری کنید.

از افتادن یا پرت شدن لپ تاپ خود جلوگیری کنید. رایانه شما برای شرایط تعادل نامطمئن ساخته نشده است، و سقوط می تواند به مادربرد، هارد دیسک یا صفحه آسیب برساند و تعمیر آن ممکن است گران تمام شود.

 

 1. تمیز کردن و نگهداری

تمیز کردن ملایم با یک پارچه نرم به حذف گرد و غبار کمک می کند، بنابراین دریچه ها و دریچه ها مسدود نمی شوند. یک قوطی هوای فشرده نیز برای این کار مفید است. اگر دریچه ها مسدود شوند، می تواند آسیب شدیدی ایجاد کند.

 

3 نکته برای ایمن نگه داشتن لپ تاپ از ریختن آب

برای ایمن نگه داشتن لپ تاپ خود از موقعیت های خیس شدن، این نکات مفید را دنبال کنید:درب نوشیدنی ها را بگذارید. اگر می خواهید در هنگام کار با رایانه خود نوشیدنی بنوشید، درب نوشیدنی خود را بگذارید. این به جلوگیری از فاجعه کمک می کند و آشفتگی را مهار می کند.

کامپیوتر خود را در کیف یا کوله پشتی قرار ندهید. بسیاری از حوادث مایعات زمانی اتفاق می افتد که افراد رایانه خود را در کیف یا کوله پشتی با بطری آب که در بسته بندی نامناسبی قرار دارد، قرار می دهند. برای جلوگیری از این امر، رایانه خود را جدا نگه دارید یا قبل از بلند شدن درب بطری را دوباره چک کنید.هرگز نوشیدنی ها را بدون مراقبت روی میز خود رها نکنید. اگر گربه‌ها یا بچه‌های کنجکاو دارید، رها کردن یک لیوان آب بدون مراقبت روی میز می‌تواند مرگ لپ‌تاپ شما باشد. هنگام خروج از اتاق نوشیدنی های خود را با خود ببرید.

 

تعمیر لپ تاپ آب خورده

ریختن هر چیزی روی رایانه شما یک تجربه پر استرس است که می تواند منجر به از دست دادن دستگاهی شود که برای کار از آن استفاده می کنید. اگر می خواهید لپ تاپ آسیب دیده از آب را نجات دهید، نیاز به اقدام فوری شما دارد. اگر بعد از تمام تلاش‌هایتان، نمی‌توانید روشن کنید یا متوجه نشدید که مشکلاتی وجود دارد، متخصصان ما می‌توانند به شما کمک کنند.

شرکت ایسوس توتال نمایندگی رسمی ایسوس بوده و ارائه دهنده خدمات تعمیر آل این وان ایسوس ، تعمیر تبلت ایسوس ، تعمیر موبایل ایسوس و … می باشد . برای ثبت درخواست خود می توانید با متخصصان تماس حاصل فرمایید.

Rate this post
سبد خرید