نمایندگی ایسوس

روش غیر فعال کردن آپدیت خودکار ویندوز ۱۰

روش غیر فعال کردن آپدیت خودکار ویندوز ۱۰
زمان مطالعه مطلب 3 دقیقه
خانه » وبلاگ » روش غیر فعال کردن آپدیت خودکار ویندوز ۱۰

آیا تا به حال حین انجام کار با ویندوز، با مشکل آپدیت ویندوز روبه رو شده اید؟ ویندوز ۱۰ سیستم عامل را به صورت خودکار مدیریت و بروز رسانی می کند. آپدیت ها جهت رفع مشکل های ایمنی استفاده می شوند اما اگر شما مایل به غیر فعال کردن آپدیت خودکار ویندوز ۱۰ در سیستم خود هستید، در ادامه مطلب با ما همراه شوید تا شما را با چند روش غیر فعال کردن آپدیت آشنا کنیم.ویندوز، سیستم عاملی است که برای رایانه های شخصی طراحی شده است و این سیستم عامل دارای نسخه های زیادی می باشد که از سال ۱۹۸۵ تا به الان به بازار عرضه شده اند. این سیستم عامل دائما در حال ارتقاء است و تمام آپدیت های این محصول برای کاربران رایگان است.

شما می توانید برای تعمیرات نرم افزاری لپ تاپ ایسوس خود با کارشناسان ایسوس توتال تماس حاصل فرمایید.

فهرست مطالب

چگونگی متوقف کردن آپدیت خودکار

برای غیر فعال کردن آپدیت خودکار ویندوز ۱۰ از روش های مختلفی می توان استفاده کرد، در ادامه به ۴ روش غیر فعال کردن اتوماتیک آپدیت ویندوز ۱۰ می پردازیم:

غیر فعال کردن آپدیت به روش Windows services

این روش بسیار ساده و پر کاربرد برای غیر فعال کردن ویندوز ۱۰ می باشد. در این روش، ابتدا از طریق این دو کلید win+R وارد Run ویندوز شوید و عبارت” Services.msc” تایپ کنید و روی کلیدOK کلیک کنید.

زمانی که پنجره جدیدی باز شد در لیست گزینه Windows Update services را پیدا کنید و روی آن کلیک کنید و سپس از تب General گزینه Startup type را از حالت Manual به حالت Disabled تغییر بدهید و این تغییرات را ذخیره کنید، سپس سیستم خود را خاموش و روشن کنید.

غیر فعال کردن آپدیت به روش Metered Connection

با غیر فعال کردن این گزینه تمام بروز رسانی ها و همچنین؛ آپدیت ویندوز۱۰ نیز متوقف می شوند. در این روش ابتدا دو کلید Win+iرا همزمان فشار دهید و وارد تنظیمات ویندوز ۱۰ شوید و در قسمت تنظیمات گزینه Network & liternetرا انتخاب کنید.

در پنجره جدیدی که برای شما باز می شود، در منو از سمت چپ گزینه WiFi را انتخاب و بر روی گزینه Manage known networks کلیک کنید و وای فای خود را انتخاب کنید زمانی که وای فای را انتخاب کردید با گزینه Properties روبه رو می شوید و روی آن کلیک کنید و حالا گزینه Set as metered connection را فعال کنید. با استفاده از این آپشن  اینترنت ورودی شما به سیستم قطع خواهد شد و به راحتی ویندوز را غیر فعال کرده اید.

غیر فعال کردن آپدیت به روش Group Policy Editor

غیر فعال کردن آپدیت ویندوز به این روش همیشگی نیست. لازم به ذکر است که در این روش بروز رسانی های امنیتی به طور خود کار دانلود می شوند اما برای بروز رسانی های دیگر به شما اطلاع داده می شود و می توانید آن ها را از دسترس خارج کنید.

در این روش ابتدا همزمان دو کلیدWin+R فشار دهید و عبارت gpedit.msc را تایپ کنید و گزینه OK را کلیک کنید و سپس گزینه Administrative Templates را از میان Computer Configuration انتخاب کنید.

گزینه Windows Update را از Windows Components انتخاب کنید و از سمت راست پنجره ای که باز شده است گزینه Configure Automatic Updates را انتخاب کنید و حالا باید دو اقدام را در پنجره جدیدی که باز شده است انجام دهید. ابتدا گزینه Enabled را انتخاب کنید و سپس در سمت چپ از کادر پایین گزینه Notify for download and auto install را انتخاب و در آخر روی  ApplyوOK کلیک کنید.

در قسمت جستجوی منو استارت عبارت Windows Update settings را انتخاب کنید و سپس کامپیوتر خود را خاموش و روشن کنید تا مرحله Group policy editor به پایان برسد. از این به بعد ویندوز بروز رسانی ها را به شما اطلاع می دهد و شما اگر مایل باشید اقدام به دانلود آپدیت ها می کنید.

روش غیر فعال کردن آپدیت ویندوز ۱۰

غیر فعال کردن آپدیت به روش رجیستری  کردن

در این روش ابتدا کلید های Win+R را همزمان فشار دهید و در پنجره Run عبارت regedit را وارد کنید و Enter را بزنید و در پنجره Registry Editor به مسیر های زیر بروید:

MACHIE/SOFTWARE/Policies/Microsft/Windows/windowsUpdate/AU

و اکنون در قسمت خالی سمت راست پنجره کلیک کنید و از منوی New گزینه DWORD(32_bit)Value را انتخاب کنید و سپس دو بار روی AUOptions کلیک کنید و در پنجره باز شده، در قسمت Value  براساس یکی از موارد زیر مقدار دلخواه خود را انتخاب کنید:

  • اطلاع رسانی قبل از دانلود و نصب آپدیت ها
  • دانلود خودکار دانلود ها و اطلاع رسانی پیش از نصب آن ها
  • دانلود خودکار دانلود ها و برنامه ریزی جهت نصب آن ها

سپس بر روی OK کلیک کنید.

سخن پایانی

در این مقاله به تعدادی از روش های غیر فعال کردن آپدیت ویندوز ۱۰ اشاره شد اما باید به یاد داشته باشید که عملکرد خوب یک سیستم عامل ویندوز ۱۰ بستگی به بروز رسانی امنیتی آن دارد.

دیگر خدمات ایسوس توتال شامل تعمیر آل این وان ایسوس ، تعمیر تبلت ایسوس ، تعمیر موبایل ایسوس و تعمیر تجهیزات شبکه ایسوس می باشد .

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *