نمایندگی ایسوس

چگونه مایکروسافت ورد را با Google Docs عوض کنید

Google Docs
زمان مطالعه مطلب 5 دقیقه

Google Docs یک جایگزین رایگان و مبتنی بر وب برای Microsoft Word است. تنها چیزی که نیاز دارید یک حساب Google ، اتصال به اینترنت و این نکات و ترفندها است. ممکن است مایکروسافت ورد شناخته شده ترین پردازشگر کلمه باشد. اما سندهای مبتنی بر ابر گوگل به طور پیوسته، نرم افزار قابل احترام ردموند را در بین کاربران اینترنتی که از نظر اقتصادی مقرون به صرفه هستند ، تحت الشعاع قرار می دهد. نه تنها رایگان است ، بلکه Google Docs گزینه های اشتراک گذاری یکپارچه را ارائه می دهد و در هر رایانه یا دستگاه همراه با اتصال به وب قابل دسترسی است.برای تعمیر لپ تاپ ایسوس خود می توانید با کارشناسان ایسوس توتال تماس بگیرید.چگونه مایکروسافت ورد را با Google Docs عوض کنید

چگونه مایکروسافت ورد را با Google Docs عوض کنید

 

 8نکته ساده که به شما در شروع کار کمک می کند

موفقیت گوگل باعث شد تا مایکروسافت نسخه های مبتنی بر اینترنت مجموعه آفیس خود را ارائه دهد. همچنین یک نسخه رایگان و رایگان مایکروسافت ورد را برای وب ارائه دهد . و در حالی که Google Docs دیگر فضای ذخیره نامحدود را به صورت رایگان ارائه نمی دهد ، 15 گیگابایت تعداد زیادی سند است. اگر Word را برای Google Docs عوض کرده اید ، چند ترفند پنهان را بخوانید.

 

کشف الگوها

نمی دانید از کجا شروع کنید؟ قالب های موجود را بررسی کنید. با حرکت دادن نشانگر plus در پایین سمت راست و کلیک روی نماد انتخاب قالب که ظاهر می شود، از صفحه اصلی Docs به آنها دسترسی پیدا کنید. یا روی فایل> جدید> از قالب در یک سند موجود کلیک کنید .الگوها بر اساس هدف طبقه بندی می شوند. و شامل نمونه های قالب بندی شده برای پیشنهادات پروژه ، خبرنامه ها ، چندین سند قانونی ، نامه های پیشنهاد کار ، رزومه ، گزارشات مدرسه و موارد دیگر هستند. سایر موارد را می توان با نصب افزونه های خاصی در دسترس قرار داد.

 

باز کردن قفل ویرایش آفلاین

یکی از عوارض سرویس های مبتنی بر ابر دسترسی هنگامی است که اتصال اینترنت ندارید ، اما Google Docs از ویرایش آفلاین پشتیبانی می کند. به مسیر File> Make offline (آفلاین) بروید ، و آخرین نسخه سند زمانی که متصل نیستید قابل مشاهده و ویرایش باشد. هنگامی که اتصال بازیابی می شود ، همه تغییرات به طور خودکار همگام سازی می شوند. به فایل> بازگشت به حالت آفلاین بازگردید تا در هر زمان غیرفعال شود.

 

مشاهده سابقه نسخه

همه ما دوست داریم تغییرات یک سند را پیگیری کنیم ، به خصوص اگر از آن برای چند نفر استفاده شود. اگر شخصی چیزی را به طور تصادفی حذف کرد یا شما به سادگی نظر خود را تغییر دادید ، باید بتوانید به گذشته برگردید. اینجاست که تاریخچه نسخه گوگل مطرح می شود. در سند خود ، روی پیوند آخرین ویرایش X روز/ساعت قبل کلیک کنید. فایل> سابقه نسخه> مشاهده سابقه نسخه را باز کنید یا از میانبر Ctrl + Alt + Shift + H برای مشاهده لیست تغییرات ثبت شده. بر اساس تاریخ و زمان استفاده کنید. این نسخه ها به عنوان زیرمجموعه زیر یک ورودی گروه بندی می شوند.

فهرست مطالب با شماره صفحات

چگونه به یک عنوان استایل می دهید؟ متن خود را برجسته کنید ، روی کادر Styles کلیک کنید و عنوان 1 ، عنوان 2 ، عنوان 3 و غیره را انتخاب کنید. (یا به Format> Paragraph styles بروید .)

اگر بعد از انداختن جعبه TOC در سند خود ، عنوان ایجاد می کنید ، روی نماد به روز رسانی دایره ای شکل در کنار TOC خود کلیک کنید تا تغییرات اعمال شوند. همچنین می توانید TOC را در پانل کناری مشاهده کنید.

 

Google از Docs

این برنامه انجام تحقیقات از یک پنجره را آسان می کند. اگر می خواهید یک فایل Google Drive یا اطلاعاتی از وب پیدا کنید ، روی دکمه Explore (کادر شبیه الماس در داخل) در گوشه سمت راست پایین سند کلیک کنید.

با این کار پانل جدیدی با نوار جستجو باز می شود ، جایی که در آن وب یا اسناد موجود خود را جستجو می کنید. دومی با عنوان Cloud Search در حسابهای تجاری محل کار و Drive در حسابهای شخصی برچسب گذاری شده است. در محل کار ، نشانگر را روی ورودی قرار دهید و روی نماد بعلاوه برای افزودن پیوند به سند یا درج تصویر کلیک کنید. برای افزودن یک نقل قول از جستجوی وب به سند خود ، نشانگر را روی آن قرار دهید و روی نماد علامت نقل قول کلیک کنید.

 

پیوند را به اشتراک بگذارید

برای ارسال پیوند مستقیم به سند ، روی پیوند کپی کلیک کنید تا پیوند قابل اشتراک گذاری را دریافت کنید. با کلیک روی اشتراک گذاری> تغییر به هرکسی که دارای پیوند است ، مجوزها را تغییر دهید ، که به هر کسی که آدرس آن را دارد اجازه می دهد سند را مشاهده کند ، حتی اگر آدرس ایمیل وی را به طور خاص وارد نکرده باشید. سپس مشخص کنید که این افراد بیننده ، نظر دهنده یا ویراستار هستند. برای قفل کردن بعداً ، آن را به محدود کنید . پس از اتخاذ همه تصمیمات ، روی پیوند کپی کلیک کنید از این صفحه تا پیوند قابل اشتراک گذاری را بگیرید.

 

افزودن فونت های جدید

Google Docs از بیش از 30 فونت در نوار ابزار کشویی فونت پشتیبانی می کند ، اما تعداد بیشتری از آنها در معرض دید پنهان می شوند. روی منوی فونت کلیک کنید و More fonts را در بالا انتخاب کنید. با این کار منویی از فونت های دیگر که قبل از استفاده باید به Docs اضافه شوند ، باز می شود. روی منوی Show: All fonts کلیک کرده و Display را برای پیش نمایش فونت ها انتخاب کنید. یک فونت کلیک کنید تا به لیست فونت های فعال در زیر فونت های من اضافه شودOK کلیک کنید تا فونت های جدید در لیست فعال شما ذخیره شوند.

 

وارد کردن کاراکترهای ویژه

یک راه ساده تر برای این کار ممکن است از طریق منوی Substitutions باشد ، جایی که می توانید یک مورد را تایپ کنید و Google Docs چیز دیگری را نمایش می دهد. به Tools> Preferences> Substitutions بروید و می توانید کاراکترهایی را در ستون Replace اضافه کنید که با کاراکتر در ستون “With” جایگزین می شود ، مانند زمانی که برای ایجاد نماد © (c) می نویسید.

تنها اشکال این است که صفحه Substitutions به شما اجازه نمی دهد تا مستقیماً یک کاراکتر خاص را انتخاب کنید ، اما حداقل می توانید یکی را به سند اضافه کنید و آن را کپی کنید. به عنوان مثال ، اگر می خواهید به راحتی یک Ĉ ایجاد کنید ، می توانید جایگزینی ایجاد کنید که در آن نوشتن “c^” به شخصیت مورد نیاز شما تبدیل می شود.

شرکت ایسوس توتال ارائه دهنده خدمات تعمیرات از جمله تعمیر موبایل ایسوس ، تعمیر تبلت ایسوس ، تجهیزات شبکه و تعمیر آل این وان ایسوس ، تعمیر کارت گرافیک ایسوس ، تعمیر مادربرد ایسوس می باشد . برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید .

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *